Vsetínská nemocnice nabízí zdarma sanitářský kurz

foto: nemocnice Vsetínfoto: nemocnice Vsetín
foto: nemocnice Vsetín
Co se děje 17. 8. 2018 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN – Vsetínská nemocnice nabízí sanitářský kurz zdarma pro ty, kteří zůstanou pracovat v nemocnici. Účastníky čeká sto hodin teorie a osmdesát hodin praxe, řekla serveru Zlin.cz mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Akreditované kvalifikační sanitářské kurzy nabízí Vsetínská nemocnice už řadu let. Nyní však přichází s novinkou pro zájemce, kteří se ještě před zahájením kurzu rozhodnou v nemocnici pracovat. Budou mít totiž kurzovné zdarma. „Účastníky kurzu čeká sto hodin teorie a osmdesát hodin praxe, během nichž si osvojí nezbytné znalosti a dovednosti pro práci sanitáře,“ řekla Lipovská.

Teoretická i praktická výuka probíhá v prostorách Vsetínské nemocnice. „Kurz je ukončen závěrečnou zkouškou a úspěšnému absolventovi vydáno Osvědčení o získání odborné způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání pod odborným dohledem,“ uvedla personalistka Vsetínské nemocnice Milena Štíchová.

Podmínkou přijetí je ukončení minimálně základního vzdělání, věk nad 18 let a odpovídající zdravotní stav. „Uchazeči, kteří se před nástupem do kurzu zaváží po úspěšném absolvování pracovat alespoň jeden rok ve Vsetínské nemocnici, nemusí platit kurzovné,“ dodala personalistka.

Běžná cena kurzovného je 5.800 Kč. Nejbližší sanitářský kurz bude od 1. října 2018. „Přihlášky mohou zájemci zaslat do 24. září. Další informace, kontakty a přihláška jsou k dohledání na webu Vsetínské nemocnice www.nemocnice-vs.cz v sekci kariéra,“ informovala Lipovská.

Ve Vsetínské nemocnici v současné době pracuje šest desítek sanitářů. „Sanitáři se nejčastěji uplatňují na lůžkových odděleních, řada z nich pracuje i v ambulantních provozech, v různých laboratořích, ale také například na centrálních operačních sálech, donáškové službě nebo v lékárně. Nejčastěji se sanitáři podílejí na doprovodu pacientů, péči o jejich hygienu, podávání stravy, transportu materiálu a dalších obslužných činnostech. Profese sanitáře je důležitým článkem našich pracovních týmů,“ doplnil náměstek pro ošetřovatelskou péči Vsetínské nemocnice Pavel Šupka.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam