Technické služby investovaly miliony korun do nových svozových aut

Foto: MěÚ ZlínFoto: MěÚ Zlín
Foto: MěÚ Zlín
Co se děje 10. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Technické služby Zlín investovaly letos několik milionů korun do nových svozových aut. Serveru Zlin.cz to sdělil vedoucí provozu Technických služeb Zlín Jiří Balajka.

Šest až sedm let. Zhruba tak dlouho se dá za rozumných servisních nákladů provozovat technika využívaná Technickými službami Zlín. „V naší společnosti jde o extrémní provozní podmínky, kdy jsou vozy využívány ve dvousměnném provozu, často i o víkendech. Proto se snažíme vozový park obnovovat tak, abychom s výjimkou sezonní či speciální techniky neměli vozidla starší sedmi let," řekl Jakub Černoch, ředitel Technických služeb Zlín.

V poslední době se vozový park Technických služeb rozšířil o dvě nová svozová auta a jeden nosič kontejnerů. Vozidla vyšla na asi 15 milionů korun. "Aktuálně by bylo optimální obměnit asi třetinu svozových aut - tolik jich je za pomyslnou hranicí sedmi let," doplnil Balajka. Ročně klasická popelářská auta najezdí ve Zlíně asi 25 tisíc kilometrů, auta svážející tříděný odpad pak ještě více, v průměru přibližně 40 tisíc kilometrů ročně.

Do nové techniky investují Technické služby Zlín prakticky každoročně. Od roku 2016 tak byl například zakoupen nosič kontejnerů s hydraulickým jeřábem, další nosič kontejnerů s pohonem 4x4, dvě vozidla pro svoz opadu, nosič velkoobjemových kontejnerů, zametací stroj, čelní kolový nakladač či dodávky s elektrickým pohonem.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam