V parku na zlínském sídlišti lidem slouží nové pítko

Foto: MěÚ ZlínFoto: MěÚ Zlín
Foto: MěÚ Zlín
Co se děje 12. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Návštěvníci Centrálního parku na Jižních Svazích mohou využívat nově zprovozněné pítko. Zařízení vybudovali ve spolupráci se společností VAK Zlín zaměstnanci Odboru městské zeleně zlínského magistrátu, serveru Zlin.cz to oznámil Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínské radnice.

„Již léta zde máme jedno pítko u centrálního dětského hřiště, kde jsme vypozorovali, že se těší hojné návštěvnosti. Nově zbudované pítko jsme nyní umístili do blízkosti fitness sportoviště, tenisové stěny a dvou fotbalových hřišť. Jeho lokalizace je volena i s ohledem na páteřní cyklostezku, která parkem prochází," vysvětlil Tomáš Polehňa, vedoucí oddělení městské zeleně na Jižních Svazích.

Voda je pochopitelně pitná. Pítka jsou napojena na běžnou vodovodní síť, kde voda podléhá pravidelným kontrolám. Nezdá se to, ale i pítko je v podstatě stavba jako každá jiná, která vyžaduje všechny podklady a povolení. Není až tak jednoduché vyřídit všechny náležitosti a současně zajistit, aby pítko a okolí slušně vypadalo.

„Tímto jsme se celý proces naučili a příště už budeme vědět, co nás čeká. V instalaci pítek budeme pokračovat – a to nejen ve Zlíně. Plánujeme i Valašské Klobouky a následně také další obce," doplnil Svatopluk Březík, předseda představenstva VAK Zlín.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam