Recidivista na Vsetínsku napadl kladivem soka v lásce

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 14. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Až osmnáctileté vězení hrozí za pokus o vraždu pětatřicetiletému muži, který v jedné z obcí u Rožnova pod Radhoštěm napadl kladivem čtyřiadvacetiletého soka v lásce a způsobil mu vážné zranění na hlavě. Útočník skončil ve vazbě, řekla serveru Zlin.cz mluvčí policie Lenka Javorková.

Případ se stal počátkem týdne. Mladík byl v bytě se svojí přítelkyní. Potom tam ale nezvaně přišel její bývalý přítel, který začal současného partnera napadat a vyhrožovat mu. „Napadený muž měl z útočníka strach, protože ho už dříve napadl a způsobil mu vážnější zranění. Navíc mu delší dobu slovně přes telefon vyhrožoval,“ uvedla Javorková.

Proto měl mladík u sebe pepřový sprej a plynovou pistoli, kterou v bytě použil. „Útočník vzal ale kladivo a opakovaně udeřil bránícího se muže velkou silou do hlavy. Dalšímu útoku zabránila až přítomná žena, která útočníka odstrčila,“ popsala Javorková.

Díky tomu zraněný vyběhl ven, kde požádal kolemjdoucího o zavolání záchranné služby. Skončil v nemocnici, kde je s vážným zraněním hlavy. Útočník z bytu odešel bez zranění. Policisté muže vypátrali a odvezli do cely. Naměřili mu přes dvě promile alkoholu. „Vyšetřovatelka ho obvinila z vraždy ve stadiu pokusu a z porušování domovní svobody. Podala návrh na vzetí do vazby, který soud akceptoval,“ informovala Javorková.

Podle ní muži hrozí 10 až 18 let vězení. „Za trestnou činnost násilného charakteru už byl v minulosti několikrát odsouzený,“ dodala.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam