V ulicích Otrokovic ubylo lidí bez domova

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Co se děje 23. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Díky usilovné práci sociálních pracovníků otrokovického úřadu a terénních pracovníků Azylového domu Samaritán se daří redukovat počet lidí bez domova v Otrokovicích. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Během tří týdnů se podařilo najít ubytování, případně zajistit práci asi polovině bezdomovců.

V současné době je v Otrokovicích přibližně dvacítka bezdomovců, kteří nemají střechu nad hlavou a zároveň jsou bez práce, případně bez jiného příjmu. Zhruba dalším dvaceti lidem se podařilo pomoci získat ubytování a dostat se z ulice. Počet osob pobývajících přímo v centru města se podařilo redukovat na cca 6-7 osob, přičemž i s nimi probíhá intenzivní sociální práce.

"Téma bezdomovectví v Otrokovicích zneužívají některé politické strany, když tvrdí, že město v této problematice nekoná a uvádí, že v Otrokovicích máme aktuálně šedesát bezdomovců. Proto jsme zadali pracovníkům sociálního odboru úkol zmapovat aktuální počet lidí bez domova v našem městě a usilovně pokračovat v řešení tohoto problému," uvedl starosta Jaroslav Budek.

Pro srovnání, odbor sociálních věcí  Magistrátu města Zlín aktuálně eviduje cca 60 zjevných bezdomovců žijících venku na území města Zlín. Situace v Otrokovicích nijak nevybočuje z celostátního kontextu ani počtem bezdomovců, ani systémem práce s nimi či poskytovanými službami.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam