Škola Trávníky si připomněla bývalého učitele i stoleté výročí republiky

Foto: MěÚ OtrokoviceFoto: MěÚ Otrokovice
Foto: MěÚ Otrokovice
Co se děje 24. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Sportovním kláním si připomněli žáci ZŠ Trávníky a ZŠ Pavla Demitru z Dubnice nad Váhom nezapomenutelného a výjimečného pedagoga Jiřího Ševčíka. Letos byla součástí vzpomínky i výsadba Stromu přátelství mezi partnerskými městy k příležitosti stého výročí vzniku československého státu, informovala server Zlin.cz mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Šestý ročník Memoriálu Jiřího Ševčíka nabídl napínavé zápasy i přátelské mezinárodní setkání. Změřit síly měla mezi sebou možnost přibližně osmdesátka chlapců i dívek druhého stupně obou škol.

"Prostřednictvím sportu chceme znovu zavzpomínat na našeho kolegu, který před osmi lety bohužel prohrál svůj zápas s těžkou nemocí. Byl to náš tělocvikář, sportovec, organizátor lyžařských kurzů a také ten, který u nás ve škole jako první seznámil holky a kluky s pravidly florbalu. Pan učitel Jiří Ševčík byl pedagog, který bral své povolání opravdu jako poslání a na naší trávnické škole strávil přibližně třicet let, škola byla jeho druhým domovem. Učil také zeměpis, byl pověstný svými širokými znalostmi, přesahujícími jeho aprobaci, organizátor zeměpisných soutěží, exkurzí, branných pobytů v přírodě a nezapomenutelných zajímavých výletů. Profesionální výchovný poradce a třídní učitel, na kterého vzpomínají s úsměvem, ale také s úctou jeho bývalí žáci. Vzpomínáme na něj také jako na kolegu, na kterého byl vždycky spoleh, na kamaráda, který nechyběl při žádném společenském setkání," zavzpomínala na kolegu ředitelka Základní školy Trávníky Jana Večeřová. Zároveň připomněla 100. výročí vzniku československého státu. K této příležitosti zasadili před budovou ZŠ Trávníky hosté strom, symbol slovanské pospolitosti, lípu srdčitou. "Doufám, že v naší lípě bude duch přátelství a pospolitosti s námi," řekla ředitelka.

Každoroční pořádání Memoriálu Jiřího Ševčíka těší i jeho manželku Adélu, která přišla soutěžící pozdravit. "Jsem velmi ráda, že se tato vzpomínková akce stala tradicí. Velmi si toho vážím. Chci poděkovat paní ředitelce a všem, kteří zorganizovali tento den. Letos je to osm let, co manžel odešel a těší mě, že na něj stále vzpomínáme. Před několika lety byla na manželovu počest vysazena borovice, kterou máte před školou a pro nás, pro rodinu to znamená velmi mnoho. Je to trvalá vzpomínka na něj," uvedla Adéla Ševčíková.

Podpořit akci a vzpomenout na skvělého člověka přišel také místostarosta Jiří Veselý, který během slavnostních proslovů připomněl, že součástí znaku města Otrokovice je právě list lípy, našeho národního stromu a na závěr soutěžícím popřál mnoho štěstí.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam