Nově vydaná publikace pojednává o historii Valašských Klobouk

Foto: MěÚ Valašské KloboukyFoto: MěÚ Valašské Klobouky
Foto: MěÚ Valašské Klobouky
Co se děje 10. 10. 2018 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - V těchto dnech vyšla nová publikace mapující historii Valašských Klobouk. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Lenka Zvonková.

„Kniha, jejímž autorem je historik Petr Odehnal, přináší vůbec poprvé dějiny města Valašské Klobouky v takto uceleném pohledu. Její slavnostní představení a požehnání se uskutečnilo při letošní oslavě Klobuckých hodů," řekla starostka Eliška Olšáková. „Publikaci bych ráda popřála, aby čtenáře potěšila a vlídně je provedla důležitými událostmi, okamžiky a příběhy našich dějin. Pevně věřím, že bude vítaným pojítkem s našimi kořeny a naším domovem," dodala starostka.

Kniha je rozvržena do sedmi oddílů. „Prvních šest tvoří fenomény, které jsou nejcharakterističtějšími momenty dějin Valašských Klobouk. Středověké městečko a raněnovověké město na moravsko-uherském pomezí, válečné události 17. a počátku 18. století, kloboucké soukenictví, Klobouky jako ambiciózní sídlo okresu v letech 1850 až 1918 a v neposlední řadě dvě mimořádné osobnosti, malíř Bohumír Lindauer a architekt Hubert Gessner. Připojen je oddíl sedmý s příběhy let 1918 až 1989," popsal široký historický záběr autor Petr Odehnal.

Knihu vydalo město Valašské Klobouky. Zájemci si ji mohou pořídit v podatelně městského úřadu a také v Turistickém informačním centru Valašské Klobouky za 375 korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam