V Hradišti podepsali koaliční smlouvu ODS, KRUH, lidovci a TOP 09

Foto: MěÚ Uherské HradištěFoto: MěÚ Uherské Hradiště
Foto: MěÚ Uherské Hradiště
Politika a ekonomika 15. 10. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Novou koaliční smlouvu podepsali v neděli 14. října zástupci ODS, KRUHu, KDU-ČSL a TOP 09 na radnici v Uherském Hradišti. Server Zlin.cz o tom informovala Dagmar Vacková z Útvaru kanceláře starosty.

Strany a hnutími ODS, KRUH, KDU-ČSL a TOP 09 byly pro volební období 2018 až 2022 zvoleny do Zastupitelstva města Uherské Hradiště. V Radě města tak budou zastoupeni koaliční partneři následovně: Za Občanské demokraty čtyři radní, za Koalici pro rozvoj Uherského Hradiště (KRUH) dva radní, za křesťanské demokraty také dva radní a TOP 09 bude reprezentovat jeden člen rady.

Společným kandidátem na starostu je opět Stanislav Blaha (ODS).

Společnými kandidáty na funkce místostarostů Hradiště jsou Ivo Frolec (KRUH), Čestmír Bouda (KDU-ČSL) a Jaroslav Zatloukal (ODS).

Obsazení funkce předsedy finančního a kontrolního výboru bude nabídnuto opozičním stranám v pořadí ANO, Nestraníci, Soukromníci – Svobodní a Nezávislí.

"S radostí mohu konstatovat, že všechna jednání s koaličními partnery proběhla ve velmi přátelském duchu. Zcela jistě se na tom podílí i fakt, že shoda jednotlivých volebních programů je velmi vysoká, díky čemuž jsme nenaráželi na žádné zásadní problémy. Jsme proto společně připraveni pracovat celé volební období na dalším rozvoji Uherského Hradiště," nechal se slyšet staronový starosta Stanislav Blaha.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam