Policista v civilu odhalil v obchodě zloděje a rovnou ho chytil

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 18. 10. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Policista při nákupu ve svém volnu odhalil a polapil zloděje, který ukradl oblečení v jedné z prodejen obchodního centra ve Zlíně. Zloděj skončil v policejní cele a za krádež mu nyní hrozí až tři roky odnětí svobody, serveru Zlin.cz to oznámila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policista z dopravního inspektorátu ve Zlíně v době svého volna nakupoval společně s rodinou v jedné z prodejen obchodního centra ve Zlíně. Jeho pozornost upoutal muž, kterého znal ze svých služeb jako zloděje. Viděl, že si bere do zkušební kabinky několik druhů oblečení a počkal, až bude z kabinky vycházet. Předtucha policisty byla správná.

Muž vracel do prodejny pouze jedny kalhoty, zato zkušební kabinka byla prázdná a jeho batoh přeplněný. Policista počkal, až lapka vyjde z prodejny a vyzval ho, aby s ním šel zpět dovnitř. Muž však nelenil a dal se na útěk. "Honičku v chodbách nákupního centra ukončil po několika desítkách metrů policista, který zloděje dohnal a svedl ho na zem. Lapka se však přesto snažil uniknout. Dva kolemjdoucí muži pomohli policistovi zloděje udržet až do příjezdu jeho kolegů z Otrokovic," konstatovala Kozumplíková.

Odcizené oblečení vrátili policisté zpět do prodejny a třiatřicetiletý recidivista skončil v policejní cele. Lapkovi, který je aktuálně v podmínce, hrozí nyní za krádež až tříleté vězení.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam