Starostou Uherského Brodu je Kubáník, nahradil Kunčara

Foto: MěÚ Uherský BrodFoto: MěÚ Uherský Brod
Foto: MěÚ Uherský Brod
Politika a ekonomika 9. 11. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÝ BROD – Ferdinand Kubáník z KDU-ČSL se stal na ustavujícím zastupitelstvu starostou Uherského Brodu, v čele radnice nahradil stranického kolegu a senátora Patrika Kunčara. Místostarosty se stali Jan Hrdý a Petr Vrána, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí radnice Elen Sladká.

V Brodě pokračuje po volbách koalice KDU-ČSL, ODS a Nezávislí za rozvoj města. Mezi 27 zastupiteli má 15 mandátů. „Ve veřejném hlasování byl zvolen starostou Ferdinand Kubáník, dosavadní jednatel nemocnice s poliklinikou,“ uvedla Sladká.

Kubáník byl dvojkou na kandidátce lidovců za lídrem Davidem Surým, kterého však přeskočil díky většímu počtu hlasů. Prvním místostarostou je Hrdý z ODS a dalším Vrána z Nezávislých za rozvoj města. Post třetího místostarosty už nebude, Surý ale zůstane uvolněným radním.

Kunčar, který vedl radnici dosud, už do vedení nekandidoval. Byl až na pátém místě lidovecké kandidátky. Bude se věnovat práci senátora. Kubáník bude mít na starosti investice, strategický rozvoj města, komunikaci s obchodními společnostmi města a městskou policii.

Petr Vrána si ponechá finance, kulturu, sociální věci a nově mu připadne sport, dotace a bytová politika. Jan Hrdý naváže na svou práci v oblasti dopravy a územním plánování a nově se bude starat o školství. David Surý bude mít nadále na starosti cestovní ruch, životní prostředí, informatiku a majetek města.

V devítičlenné radě města zasednou kromě starosty a místostarostů se Surým také Terezie Fojtíková a Miroslav Vaškových z KDU-ČSL, Marek Kyrsch a Karel Hřib z ODS a Marie Vaškovicová z Nezávislých za rozvoj města.

Lidovci mají sedm mandátů, ODS pět, Nezávislí za rozvoj města tři. V opozici skončilo ANO se čtyřmi mandáty, se třemi mandáty Zvuk 12 – Úspěch a kumšt, po dvou mandátech mají Nezávislí kandidáti s podporou ČSSD a Broďané sobě a jeden mandát má KSČM.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam