Nová kniha odhaluje, jak se ve Zlíně žilo za první světové války

Foto: MěÚ ZlínFoto: MěÚ Zlín
Foto: MěÚ Zlín
Co se děje 15. 11. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - U příležitosti stého výročí ukončení první světové války a vzniku republiky byla vydána kniha s názvem Zlínsko na cestě od Rakouska-Uherska k samostatnému Československu. Server Zlin.cz o tom informoval Lukáš Fabián z tiskového oddělení magistrátu.

Nová kniha podává informace o tom, jak se žilo lidem ve Zlíně a ve zlínském regionu v období první světové války, a to od momentu vyhlášení mobilizace až po vznik Československa. "Kniha popisuje nejenom odchod mužů na frontu, ale především to, jak válka ovlivnila hospodářství a zásobování, život žen a dětí, vyučování ve školách, společenský život a jak lidé na Zlínsku přijímali válečné uprchlíky z Haliče a z Tyrolska," upřesnil Fabián. Závěrečná kapitola knihy přibližuje reakci lidí ze Zlínska na vznik Československa. Text je doplněn velkým množstvím unikátních dobových snímků a dokumentů a také souborem fotografií pomníků obětem první světové války, které se nacházejí na Zlínsku. Toto téma je knižně zpracováno vůbec poprvé.

Kniha s pevnou vazbou, obsahuje 239 stran poutavých informací, včetně téměř 200 černobílých a barevných obrázků. Její autorkou je Yvona Činčová a lze ji pořídit za 179 korun. Kniha je k dostání také v Městském informačním a turistickém středisku v budově zlínské radnice.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam