Nový laser pomůže pacientům s problémy pohybového aparátu

Foto: Nemocnice Zlínského krajeFoto: Nemocnice Zlínského kraje
Foto: Nemocnice Zlínského kraje
Co se děje 11. 12. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Rehabilitační oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně začalo používat nový vysokovýkonný terapeutický laser. Pomůže nemocným s úpornými bolestmi pohybového aparátu, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Ošetření vysokovýkonným terapeutickým laserem prospěje především pacientům s úponovými bolestmi jako tenisové lokty, patní ostruhy, svalová zranění a podobně. „Ošetření laserem IV. třídy se děje ve speciálně odstíněné místnosti, v analgetickém nebo biostimulačním módu. Červeným navigačním světlem si terapeut kontroluje místo aplikace a díky velkému výkonu trvá sezení krátce, většinou do 10 minut. Do tkání je bezbolestně dodáno velké kvantum energie a analgetický efekt je okamžitý, biostimulační potřebuje čas, proto se oba módy kombinují," popsal primář Rehabilitačního oddělení zlínské nemocnice Pavol Skalka a dodal, že se doporučuje provést čtyři až pět ošetření v průběhu několika dnů.

Zákrok by měl ordinovat lékař a vybavit nemocné žádankou. Ošetření může předepsat přímo i lékař rehabilitačního oddělení. Výkon není hrazen ze zdravotního pojištění, jedno sezení stojí 240 korun. „Zájemci se nemusejí předem objednávat, ideální je přijít ráno v pracovní dny v čase 6.45 až 7.00 hodin. Ošetření je bezbolestné a účinnost léčby velmi vysoká," dodal primář Pavol Skalka.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam