Požár zničil stodolu v obci Police na Vsetínsku

Foto: HZS ZKFoto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Hasiči a policie 11. 12. 2018 | Autor: TZ HZS ZK

VSETÍNSKO - Včera v 19.22 hodin přijalo krajské operační středisko hasičů informaci o požáru stodoly v obci Police nedaleko Valašského Meziříčí. Už po prvotním vyhodnocení situace vyhlásil operační důstojník II. stupeň poplachu a na místo bylo vysláno celkem šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů s cisternami.

Ihned po příjezdu první jednotky velitel zásahu z místa potvrdil, že hospodářské stavení o velikosti asi 10x15 metrů je kompletně v plamenech. Objekt byl využíván jako skladovací prostory a chlévy. 

Před příjezdem hasičů se přítomným podařilo z objektu vyvést a zachránit tak dva stroje. Hasiči okamžitě natáhli několik hasebních proudů a požár lokalizovali. Po rozebrání nestabilních konstrukcí byla postupně dohašována všechna skrytá ohniska, a ve 22.46 hodin velitel zásahu ohlásil celkovou likvidaci události. V místě byla na dohlídku ponechána místní jednotka dobrovolných hasičů.

Zasahující jednotky: Jednotka HZS ZLK ze stanice Valašské Meziříčí, velící důstojník směny ze Zlína, jednotky SDH obcí: Kelč, Podhradní Lhota, Zašová, Loukov, Police.

K události se dostavil také vyšetřovatel hasičů ze Vsetína, který zjišťuje přesnou příčinu vzniku požáru. Předběžná škoda byla odhadnuta na 750 000 korun a vyšetřování bude na místě pokračovat také v úterý dopoledne.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam