Ze Zlína do světa, aneb 5 zahraničních destinací, které jsou na dosah

Komerční sdělení 15. 3. 2019 | Zdroj: Adéla Chmelová

Zlín bohužel není vybaven mezinárodním letištěm, tudíž cestování do ciziny je z časového hlediska poněkud náročnější. Nemusíte však závidět Pražákům, že mají díky svému letišti celý svět jako na dlani. Vy můžete mít také.

Některé typy cestovatelů (rodiny s malými dětmi, senioři nebo lidé se zdravotními problémy) nebudou zrovna jásat nad desetihodinovou cestou do zahraničí. Naštěstí existují místa, do kterých cesta netrvá celý den. Vytipovali jsme destinace, do nichž vám cesta nezabere více než 5 hodin.

Londýn

Toužíte zažít moderní anglické velkoměsto se stovkami červených telefonních budek a dvoupatrových autobusů? Londýn je Zlínu blíž, než by se zdálo. Stačí nasednout na autobus Regiojet, který je v Brně za 1 hodinu a 40 minut. Poté absolvujete dvacetiminutovou jízdu na brněnské letiště, odkud letí přímý let do Londýna, trvající 2 hodiny. Výhodou brněnského letiště je jeho malá rozloha a přehlednost, tudíž zde nemusíte být dvě hodiny před odletem – orientace na tomto letišti je tak jednoduchá, že vaši odletovou přepážku naleznete do 5 minut.

Londýn

Burgas

Láká vás spíš klasická letní dovolená na pláži? Už dávno neplatí, že cesta k moři má podobu dvanáctihodinové štreky v autě. Například do bulharského Burgasu, který se nachází nedaleko známé plážové oblasti Slunečné písky, se opět dostanete snadno přes brněnské letiště. Jak už jsme zmínili v předešlém textu, cesta do moravské metropole trvá 1 hodinu a 40 minut. Let z Brna do Burgasu bude trvat 1 hodinu 50 minut.

Burgas

Milán

A do třetice všeho dobrého – opět cestujeme ze Zlína přes Brno! Tentokrát směrem na jihozápad.

Unikátní kombinace dobrého jídla, skvostné architektury a elegantní módy. Tak by se dal popsat Milán, druhé největší italské město. Jeho výhoda spočívá v blízkosti hor i moře. Tudíž pokud si zde půjčíte auto, můžete se podívat na pobřeží Středozemního moře, navštívit nedaleké Benátky nebo obdivovat hornatou krajinu poblíž magického jezera Lago di Garda. Let z Brna do Milána trvá pouhou hodinu a 25 minut, tudíž potěší všechny ty, kteří nesnáší zdlouhavé cestování letadlem.

Milán

Győr

Jste milovníci wellnessu? Utečte každodennímu stresu do termálních lázních v maďarském městečku Győr, kde ze země vyvěrá řada léčivých pramenů. V tomto městě naleznete hned několik termálních středisek, ve kterých vám pomůžou od problémů s bolavými klouby a svaly, anebo prostě jen zrelaxovat a užít si příjemné koupele.

Výhodou je krátká doba cesty. Pokud nasednete na auto a vydáte se přes slovenský Trenčín, do cíle dojedete přibližně za tři hodiny.

Gyor

Krakov

Připadá vám Polsko jako nudná destinace pro dovolenou? To jste ještě neobjevili Krakov a jeho okolí! Město samo o sobě stojí za navštívení – turisté jsou obvykle uchváceni jeho nádhernou architekturou z červených cihel a bohatě zdobenými chrámy. Nejnavštěvovanějším místem je však solný důl Wieliczka, což je unikátní podzemní systém chodeb, tunelů a jezer. Do Krakova se snadno dostanete autem za 3,5 hodiny.

Krakov

Tip:

Ať už plánujete cestu do Londýna, nebo blízkého Krakova, vždy je potřeba mít sjednané cestovní pojištění. Pokud chcete za dovolenou ušetřit, můžete využít srovnávačů cen pojištění Porovnej24.cz nebo Netfinance.cz a najít si tak nejlevnější cestovní pojištění do dané země.

Přečtěte si také: Jak snížit náklady na cestování

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam