Majitel servisu se snažil uhasit hořící automobil a nadýchal se horkých zplodin hoření

Foto: HZS ZKFoto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Hasiči a policie 11. 4. 2019 | Autor: TZ HZS ZK

KROMĚŘÍŽSKO - Dnes odpoledne zasahovaly od 12:56 hodin tři jednotky hasičů u požáru autoservisu v Koryčanech na Kroměřížsku.

Hasiči přijali v 12:46 hodin zprávu o požáru autoservisu na ulici Masarykova v Koryčanech. Oznamovatel dále sdělil, že z oken už šlehají plameny. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z Morkovic-Slížan a jednotkám dobrovolných hasičů z Koryčan a Střílek.

Hasiči průzkumem zjistili, že hoří v autoservisu v blízkosti čerpací stanice pohonných hmot. K uhašení požáru nasadili dva útočné proudy vody C. U hořící autodílny byl i majitel, který hasičům sdělil, že uvnitř je svařovací acetylénová souprava. Hasiči soupravu začali ochlazovat jedním vysokotlakým proudem vody. Naštěstí svařovací souprava nebyla v blízkosti hořícího automobilu a mohla být následně vynesena z hořícího autoservisu. Majitel byl popálený a zřejmě se při hašení nadýchal i horkých zplodin hoření. Ošetřující lékař si proto vyžádal přílet vrtulníku Letecké záchranné služby, který zraněného muže transportoval do nemocnice v Brně.

Ještě před odletem do nemocnice majitel servisu sdělil vyšetřovateli hasičů, že chtěl opravovat svůj vlastní osobní automobil. Po nějaké době po nastartování vozu zjistil v prostoru u výfuku plameny. Vznikající požár se snažil uhasit hasicími přístroji. Při hašení se popálil a nadýchal zplodin hoření.

Požár zničil kromě automobilu majitele servisu další dvě osobní vozidla, vjezdová vrata do autoservisu a podhled uvnitř servisu. Vnitřní prostory autoservisu jsou silně zakouřené. Včasným zásahem nedošlo k ohrožení čerpací stanice pohonných hmot.

Příčina vzniku požáru zůstává v šetření.

Škoda vzniklá požárem byla určena v předběžné výši 500 000 korun.

Rychlým hasebním zásahem byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 3 000 000 korun.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam