Zlínští animátoři vytvořili výukové video pro světové veslaře

Foto: UTBFoto: UTB
Foto: UTB
Co se děje 7. 6. 2019 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Jak vypadají ideální pohyby veslaře? Jak správně zabírat vesly? To učí nové video, jehož vznik iniciovala Mezinárodní veslařská federace (FISA). Režie a produkce videa se ujala Zuzana Bahulová, grafička a animátorka působící na Univerzitním institutu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB), serveru Zlin.cz to sdělil Jan Malý z tiskového oddělení zlínské univerzity.

"FISA mě oslovila, jestli bych video zpracovala," přiblížila vznik projektu Zuzana Bahulová, sama bývalá aktivní veslařka. K práci si přizvala někdejší spolužáky ze zlínské univerzity, kteří působí ve studiu Bare Bear. "Aby animace působila co nejvěrohodněji, vycházelo se ze skutečných rozměrů a parametrů lodě a vesel, abychom stanovili správný poměr postavy - avatara - a plavidla. Určení zlatých póz a jejich zobrazení v 3D prostoru bylo dalším krokem, aby celý pohyb veslaře byl plynulý a přirozený," uvedla animátorka.

Výukové video je volně dostupné na internetu, a to v anglické verzi. Autoři nyní pracují na dalších jazykových verzích, španělské, francouzské a čínské, později snad i německé. A pokud bude ze strany FISA zájem, jsou připraveni vytvořit i video pro nepárové veslování.

Pro Zuzanu Bahulovou jde již o několikátou zakázku ze světa sportu. Navrhovala třeba olympijské kombinézy pro běloruské, maďarské a německé veslaře na olympiádě v Londýně, v Riu v jí navržených kombinézách veslovali Bulhaři a Nigeřané. V loňském roce pak vytvořila kombinézy pro jamajské bobistky, v nichž závodily na olympiádě v Pchjongčchangu. "Naše práce je důkazem toho, že ve Zlíně se dá dělat animace pro celý svět. A je symbolické, že filmový průmysl ve Zlíně vznikl pro tvorbu edukativních filmů, což je nyní i případ našeho videa," uzavřela Zuzana Bahulová.

Video

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam