Vosy si na koupališti ve Vsetíně postavily hnízdo o velikosti míče

Foto: MěÚ VsetínFoto: MěÚ Vsetín
Foto: MěÚ Vsetín
Hasiči a policie 3. 8. 2019 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN – Hasiči zasahovali na koupališti ve Vsetíně, kde si na tobogánu postavily vosy hnízdo o velikosti volejbalového míče. Kvůli ochraně návštěvníků bylo nutné hnízdo odstranit, řekla serveru Zlin.cz mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.

Hasiči byli na koupališti Pod Pecníkem v pátek „Nemuseli tam ale řešit žádný požár nebo život ohrožující událost. Na konstrukci tobogánu si ale postavily hnízdo vosy,“ objasnila výjezd profesionální jednotky Raszková.

Jeden z hasičů byl oblečený do ochranné kukly. „Vosí hnízdo o velikosti volejbalového míče odstranil a umístil jej do igelitového pytle, který pak hasiči odvezli,“ řekla mluvčí. Zbytek vos, které při akci vyletěly ven z hnízda, se podařilo eliminovat speciálním sprejem.

Nikomu se nic nestalo. „Vosy nebyly nijak agresivní, ale přece jen hrozilo nebezpečí, že by mohly na někoho zaútočit. Tobogán využívají především děti, a o to nepříjemnější by případné bodnutí bylo,“ zdůvodnil povolání hasičů k odbornému odstranění hnízda Ivo Kousal, ředitel Vsetínské sportovní, která areál koupaliště provozuje.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam