VOJTĚCH DYK A B SIDE BAND

  • Datum konání: Ne 01. 04. 2012
  • Datum ukončení: Ne 01. 04. 2012
  • Čas konání: 19.00
  • Místo konání: Městské divadlo Zlín - Velký sál
  • Vstupné: 590 Kč / 490 Kč
Hudba ZL

Exkluzivní projekt jednoho z nejlepších českých zpěváků s 20 členným profesionálním brněnským big bandem. V programu zazní cover verze světových rockových hitů v energických swingových aranžmá. Uvádí BUJO ART PRODUCTION. 120 minut

Brněnský profesionální big band „B Side Band“ v čele se zakladatelem a band leaderem Josefem Buchtou založený v roce 2006 můžeme již několik let potkávat na scéně se sólisty zvučných jmen. Mezi ty nejznámější bezesporu patří Vojtěch Dyk, Tereza Černochová, Matěj Ruppert, Roman Dragoun, Martin Chodúr, Roman Holý nebo Dan Bárta. B Side Band navazuje na tradici legendárního big bandu Gustava Broma, který sklidil mnoho úspěchů na mezinárodních festivalech. Josef Buchta se při vzniku kapely obklopil podobně smýšlejícími hudebníky se zkušenostmi z celé řady žánrů, schopnými uspokojivě realizovat jeho vlastní představu moderního nad žánrového big bandu. Výsledky úsilí jsou mimořádné, vždyť po necelých šesti letech své existence kapela odehrála už přes sto vystoupení, oslovila velké množství posluchačů a získala respekt hudebních kritiků. Účinkovala ve třech desítkách představení „Jazz Side Story“ v Městském divadle Brno. V roce 2007 absolvoval B Side Band tour po českých věznicích v představení „Ivánku kamaráde“ Petra Čtvrtníčka a Jiřího Lábuse. V roce 2008 absolvoval turné dvanácti koncertů po Jihomoravském kraji s legendární Jazzovou Mší Jaromíra Hniličky a provedl její obnovenou světovou premiéru. Vystoupil na mezinárodním festivalu Jazz Goes To Town v Hradci Králové, Jazz Fest Brno, Moravia Music Fest, Pohoda, Čarodějáles a na dalších prestižních akcích v Česku a na Slovensku. Je hlavní součástí velmi úspěšného halového projektu Tribute To Frank Sinatra. Vystupuje na prestižních společenských událostech např. Ples v Opeře Praha, Ples před Oponou Brno, Rotary ples Bratislava, Reprezentační ples města Trenčín atd.
Na jaře roku 2012 budete mít ojedinělou příležitost spatřit B Side Band se sólistou Vojtěchem Dykem, který s tímto big bandem odehrál již mnoho koncertů, vždy s obrovských úspěchem. Vojtěch Dyk patří mezi nejlepší multižánrové umělce vůbec. Je držitelem mnoha ocenění a netřeba jej představovat i jako divadelního a filmového herce.
V rámci programu zazní cover verze světových rockových hitů v energických swingových aranžmá. Můžete se těšit např. na Can´t Buy Me Love od Beatles, Smells Like Teen Spirit od Nirvany nebo Everybody Hurts od R.E.M. a mnoho dalších.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x