Splašené nůžky

  • Datum konání: Út 25. 09. 2018
  • Datum ukončení: Út 25. 09. 2018
  • Čas konání: 19:30
  • Místo konání: Malá scéna Zlín
  • Vstupné: 520 Kč / 490 Kč
Divadlo ZL

Detektivní komedie ve které o tom, kdo je vrah rozhodují diváci. Nic, co jste dosud zažili v divadle, se nepodobá tomu, co vás čeká teď... Hrají: Dalibor Gondík, Otakar Brousek ml., Ivana Jirešová, Ladislav Županič, Valerie Zawadská / Jaroslava Brousková a Zbyněk Fric. Režie: Petr Novotný Produkce: Divadlo Kalich Praha Délka představení cca 2:30 hod.

Komedie Splašené nůžky překvapuje už svou prehistorií. Hra točící se kolem vraždy koncertního pianisty byla experimentem autora, jak lidé vnímají, či nevnímají realitu. Premiéry se dočkala v Bostonu v roce 1980.

Od tohoto data si komedie připisuje jeden superlativ za druhým. Tři její nastudování v USA jsou zapsána v Guinessově knize rekordů na prvních třech místech nejdéle hraných činoher v historii amerického divadla, bostonská inscenace, která je stále na repertoáru, je dokonce zaznamenána jako druhý nejdéle uváděný nemuzikálový titul na světě (po Pasti na myši). Splašené nůžky byly dosud odpremiérovány na 36 místech světa, přeloženy do 11 jazyků a vidělo je 8,5 miliónu diváků. Není divu, že hra boduje také v České republice. Její první tuzemské nastudování souborem Východočeského divadla Pardubice z roku 2007 se stalo komedií roku, divácky nejoblíbenější hrou roku 2008 a získalo Cenu poroty přehlídky České divadlo 2008.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x