Smrt v hotelu Alexandria

  • Datum konání: Út 11. 09. 2018
  • Datum ukončení: Út 11. 09. 2018
  • Čas konání: 09:30
  • Místo konání: Městské divadlo Zlín - Velký sál
  • Vstupné:
Divadlo ZL

Lázeňská detektivní komedie

Luhačovice. Hotel Alexandria. Noční wellness. Všichni jsou v županech, takže není úplně jisté, kdo je kdo. Ale tady je to jedno. Všichni popíjejí šampaňské a touží po odpočinku. Chtějí si prohřát svá unavená těla, příjemně se prokrvit, zapomenout na starosti všedního dne.

Tahle idylka ale netrvá dlouho.

Pravdou je, že všechny postavy téhle detektivky mají věru dobrý důvod se potit a hlavně: krev je na bílém prostěradle skutečně dobře vidět…

Peter Black, světoznámý autor slavných románů (Zpívající ropucha, Případ věrné manželky, či asi nejznámější opus Krajíc chleba, který nikdy nepadá na zem – ten má být příští rok zfilmován s Leonardem di Caprio v titulní roli), se jednoho dne ubytoval v luhačovickém hotelu Alexandria. A byl natolik okouzlen atmosférou luhačovického wellnessu, že se rozhodl napsat svou první divadelní hru. Jeho agent hned začal vyjednávat práva ke světové premiéře v některém z londýnských divadel, ale pak Peter Black navštívil jednu z repríz Splašených nůžek a vykřikl: Světová premiéra bude ve Zlíně!

Mikoláš Tyc: Proč Zlín a tento text? Nebylo to vůbec složité – „komediální detektivka“ a „Zlín“ jsou pro mě (paradoxně) tak trochu spojené pojmy. Od doby kdy jsem tu viděl Splašené nůžky jsem s radostí vzpomínal na souhru herců, na atmosféru v publiku… Je to samozřejmě mimořádné představení, ale když se mi pak do ruky dostal vtipný i překvapivý text Petera Blacka, tak jsem neváhal. Baví mě hrát si s divadlem a s žánry a tady se objevují další krásná a nečekaná spojení. Lázně, smrt, Luhačovice, pára a zamlžená skla, kriminálka – zkrátka krev i komedie. Na to se těším.

 

režie: Mikoláš Tyc

překlad: Petr Michálek
dramaturgie: Katarína Kašpárková Koišová
scéna: Michal Syrový
kostýmy: Petra Krčmářová
hudba: Mario Buzzi
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x