Madame Rubinstein

  • Datum konání: St 24. 04. 2019
  • Datum ukončení: St 24. 04. 2019
  • Čas konání: 19:00
  • Místo konání: MěDK Elektra Luhačovice
  • Vstupné: 300 Kč / 350 Kč
Divadlo ZL

Neexistují ošklivé ženy, pouze líné. Malovali ji Salvator Dalí i Picasso. Zdobila se šperky, které patřily Kateřině Veliké a sňatkem získala titul kněžny. Helena Rubinstein byla královnou kosmetického impéria, které vystavěla na dvanácti kelímcích obyčejného krému. Nesnášela prázdné tlachání, byla prostořeká a firmu řídila pevnou rukou do posledního dechu. Jediné oslovení, které připouštěla, bylo Madame. Délka pořadu: 1 hodina 50 minut s přestávkou.

Hra s původním názvem Lip Service byla uvedena ve zcela vyprodaném londýnském divadle Park Theatre v roce 2017, kde se uváděla pod titulem Madame Rubinstein a následně se pak úspěšně hrála v Sydney, v Divadle Ensemble.

John Misto je také zkušený scénárista a jeho televizní filmy i scénáře vyhrály mnoho cen vč.ceny Queensland Premier’s Literary Award a v Chicagu obdržel televizní cenu Gold Plaque.

John Misto měl to štěstí, že se setkal s Mariannou Hinton, neteří Patricka O’Higginse (postava Ira ve hře ), která se nejen štědře podělila o své zážitky a fotografie strýčka Patricka, ale byla také velmi potěšena samotným představením.

Autor John Misto

Překlad Benjamin Kuras

Režie Petr Svojtka

Osoby a obsazení Helena Rubinstein – Dana Syslová Elizabeth Arden – Milena Steinmasslová Patrick O’Higgins – Jiří Hána

Hudba Vladimír Nejedlý

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x