Nebyla to pátá, byla to devátá

  • Datum konání: Čt 13. 06. 2019
  • Datum ukončení: Čt 13. 06. 2019
  • Čas konání: 19:00
  • Místo konání: Malá scéna Zlín
  • Vstupné: 490 Kč / 440 Kč
Divadlo ZL

Úsměvná a vtipná komedie o začátku a konci jednoho manželského trojúhelníku. Hrají: Jana Švandová, Rudolf Hrušínský, Josef Carda. Režie: Jiří Menzel. Produkce: Agentura Harlekýn Praha. Délka představení cca 2:00 hod.

Jsou-li dva, může se zrodit láska. Vstoupí-li mezi ně třetí, vznikne drama. Vážné nebo směšné, často obojí, střídavě i současně. Nejčastějším námětem měštácké komedie (od jejich výšin až po pokleslý „bulvár“) se stává manželská nevěra a nejčastějším situačním schématem trojúhelník v různých rafinovanějších kombinacích. Častým používáním se ovšem trojúhelník opotřeboval a jeho současným autorským uživatelům nezbývá než pracně hledat jeho dosud nevyčerpané možnosti. Italskému dramatikovi se v komedii Nebyla to Pá­tá, byla to Devátá (rozuměj: nikoli Beethovenova „Osudová“ symfonie, ale poslední „Devátá“ s Ódou na ra­dost) podařilo objevit možnost vskutku originální, ba přímo senzační.

Komedie je skvělá již svým námětem a dokonalá díky mistrným dialogům. Snad jen, že povážlivé řešení manželského trojúhelníku, kde humor se stává černým, rozhodně není pro diváky návodem k napodobení.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x