Robert Vano fotografie

  • Datum konání: St 17. 07. 2019
  • Čas konání: dle otevírací doby
  • Místo konání: Zámek Holešov
  • Vstupné: 120 Kč / 80 Kč
Výstavy ZL

Světově proslulý fotograf mužských aktů Robert Vano bude od 17. července do 15. září vystavovat na zámku v Holešově. Jeho celoživotní tvorbu bude reprezentovat vybraných sto snímků z kolekce Memories a Platinum. Výstava nabídne autorovy fotky od sedmdesátých let minulého století až po současnost, snímky černobílé i barevné, mužské akty, dokumentární fotky, portréty, zátiší a také výběr k legendární série Bohemia.

Výstava je koncipována tak, aby co nejlépe popsala Roberta Vano jako člověka i umělce.  Městské kulturní středisko nechá k této příležitosti vyrobit limitovanou prodejní kolekci dámských a pánských triček s autorovými fotografiemi. Trička budou v prodeji již od jara v informačním centru a poté přímo v expozici.

Robert Vano se narodil roku 1948 v Nových Zámcích na Slovensku maďarským rodičům. V roce 1967 krátce po maturitě emigroval do USA. Pracoval jako kadeřník, vizážista, maskér a asistent pro fotografy módy, později se prosadil jako fotograf světových módních časopisů (Harpers Bazaar, Vogue, Elle, Cosmopolitan).  Po roce 1989 se vrátil do Československa a usadil se v Praze. V letech 1996 – 2004 se živil jako umělecký ředitel české edice časopisu ELLE. Odsud se přesunul na pozici art directora v agentuře Czechoslovak Models, kde působil do roku 2009. Vydal několik fotografických publikací, vystavoval například v New Yorku, Miláně, Londýně a v Praze. V roce 2010 získáva Evropskou cenu Trebia za tvůrčí činnost.

Loni v květnu oslavil sedmdesátiny. Česká televize o něm při té příležitosti natočila dokument Příběh člověka. Snahou holešovských organizátorů je získat licenci na promítání filmu jako doprovodného programu k chystané výstavě.