Divadlo na vodě – PANENKA

  • Datum konání: Pá 16. 08. 2019
  • Datum ukončení: Pá 16. 08. 2019
  • Čas konání: 20:00
  • Místo konání: Otrokovice
  • Vstupné: dobrovolné
Divadlo ZL

Komedie na lodi Pierot - přístaviště Otrokovice. Společnost Hamboot a divadlo METEORA ve spolupráci s Otrokovickou BESEDOU uvádí komedii PANENKA (The DOLL).

Marka, kterému bude brzy čtyřicet, opustila po šestiletém vztahu přítelkyně. Odešla od něj hlavně proto, že se bál manželství a nechtěl mít děti, po kterých ona toužila. Po několika měsících samoty si Marko objedná ženu-panenku, androidku, která je naprogramována k tomu, aby činila svého majitele šťastným. Protože byla její programátorkou žena s feministickými názory, částečně vštípila Stelle i svůj pohled na svět a svoje modely chování. Mezi Markem a jeho panenkou tím pádem dochází k mnoha kolizím a humorným i hořkým situacím. Divák je svědkem přímo ukázkových scén, které přesně a s pointou poukazují na typická nedorozumění vyplývající ze vztahu muž-žena. Situace, kterým se téměř žádný pár nevyhne, řešené spolu s panenkou pomáhají Markovi lépe pochopit všechno to, co dělal špatně v soužití s Marií, a pomáhají mu pochopit i důvody tohoto vlastního chování.

Panenka Stella je nicméně navržena k šestiměsíčnímu zkušebnímu období, které je monitorováno a podle kterého je nakonec rozhodnuto, jestli se jí povedlo „svého“ muže učinit šťastným, nebo ne a buď se vrací do agentury, která ji vyrobila, nebo zůstává.

Aktuální a současná hra přesně popisuje trend nahrazování skutečných mezilidských vztahů těmi virtuálními.

Autor divadelní hry: Miro Gavran, Chorvatsko
Hrají: Kristýna Štívová, Petr Štíva
Překlad: Jaroslav G. Otčenášek
Hudba: Jan Gerža
Zvuk: Pavel Ress
Režie: Konrád Popel

MIRO GAVRAN je bezpochyby nejhranějším chorvatským dramatikem. Jeho hry byly dosud přeloženy do 37 jazyků a po celém světě se uskutečnilo na 250 premiér.

Představení se hraje na palubě divadelní lodi PIEROT – bez přestávky.

Občerstvení zajištěno. Nevhodné pro děti do 15 let. Délka akce: 80 minut

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x