Cyklus komorních koncertů 2019/2020

  • Datum konání: St 18. 03. 2020
  • Datum ukončení: St 18. 03. 2020
  • Čas konání: 18:30
  • Místo konání: Vsetín
  • Vstupné: 600 Kč
Hudba ZL

Cyklus koncertů nabízí tematicky různorodá a atraktivní vystoupení špičkových zahraničních a domácích interpretů. 18. 3. 2020 | 18.30 | Mramorový sál Zámku Vsetín - KATEŘINA ENGLICHOVÁ (harfa) & VILÉM VEVERKA (hoboj): IMPRESSIONS

Kateřinu Englichovou můžeme zařadit k předním evropským interpretům naší doby. Po studiu na Curtisově institutu ve Filadelfii a vítězství v řadě mezinárodních soutěží v USA a Itálii se Kateřina Englichová soustředila výhradně na dráhu sólové hráčky. Několik let účinkovala s Filadelfským orchestrem, účastnila se prestižních festivalů po celém světě. V její rozsáhlé diskografii je již více než 30 CD, které natočila pro Supraphon a celou řadu dalších labelů.

Vilém Veverka je jedním z nejrespektovanějších českých hobojistů. Absolvoval Pražskou konzervatoř a Akademii múzických umění v Praze. Zásadní impuls v jeho uměleckém rozvoji však přineslo účinkování v Gustav Mahler Jugendorchester a následné studium u předního německého hobojisty Dominika Wollenwebera v Berlíně, na které navázal dvouletým účinkováním v proslulé Berlínské filharmonii. Nastoupená cesta vyvrcholila triumfem v jedné z nejprestižnějších hobojových soutěží – Tokyo /Sony Music Foundation (2003). Nahrál a v českých premiérách provedl řadu náročných skladeb druhé poloviny 20. století. Je sólistou Filharmonie Brno, zakládajícím členem „PhilHarmonia Octet Prague – a New Approach Ensemble“ a oficiálním hráčem firmy Buffet-Crampon France.

V úvodu se představují žáci ZUŠ Vsetín a ZUŠ Kostka.

ZVÝHODNĚNÉ PŘEDPLATNÉ ZA 600 KČ V PRODEJI OD 22. 8. 2019 DO 23. 10. 2019. Svou permanentku na Cyklus komorních koncertů si mohou zakoupit také senioři a žáci ZUŠ, a to za 440 Kč. Děti do 10 let zdarma.