FAJR – Festival Ohně a Meče

  • Datum konání: So 21. 09. 2019
  • Datum ukončení: So 21. 09. 2019
  • Čas konání: od 13:00
  • Místo konání: Amfík Bukovina Popovice, Amfík Bukovina Popovice, Amfík Bukovina Popovice
  • Vstupné: 100 Kč / 50 Kč / 0 Kč děti a ZTP
Ostatní ZL

Po velmi úspěšném 1. ročníku festivalu, se Kamarádi Uherský Brod z.s. se skupinkou mladých dobrovolníků rozhodli tuto akci zopakovat i v roce 2019. Výtěžek bude opět věnován dennímu stacionáři v Uherském Brodě a bude finanční injekcí pro stacionář na koupi zdravotních potřeb, pomůcek a terapie. Hlavním úkolem je vykouzlit úsměv na tváři všech dětí od 1-99 let. Festival Ohně a Meče - název nám napoví co program ukrývá: šermířské vystoupení, lukostřelba, tance, hudba i něco tématického k jídlu. VYVRCHOLENÍM FESTIVALU BUDE OHŇOVÁ SHOW.

Letošní ročník, který se koná v sobotu 21. září, bude mít menší změny. Každá skupina, která přislíbila vystoupení, bude vystupovat jen jednou. Akce bude začínat ve 13 hodin, a to slavnostní střelbou z děl. Poté se budou až do večerních hodin střídat taneční, šermířská a hudební vystoupení. V průběhu hlavního programu bude probíhat bohatý program pro děti VE SLUŽBÁCH KRÁLE, po areálu Amfíku Bukovina bude rozmístěno několik stanovišť, kde se děti budou učit etice, koordinaci pohybu, boji, výtvarné činnosti, tanci a dokonce se postaví armádě jeho veličenstva krále v papírové bitvě.

Dále bude připraveno i několik workshopů nejen pro děti, ale i dospělé – např. práskaní bičem, žonglérský workshop, ukázka palných zbraní 1. světové války a americké občanské války, dobová ležení, jarmark s ukázkou výroby šperků, papírového zboží i kovářských výrobků. Nebude chybět ani skákací hrad a malovaní na obličej. Dobré jídlo a vychlazené i teplé pití bude připraveno. Třešinkou na dortu bude několik skupin s ohňovým vystoupením a letošní rok nám světelnou show připraví také skupina Pyroterra, která několikrát vystupovala v televizní show Československo má talent a Britains Got Talent .

„Akce je za každého počasí, nezastaví nás vůbec nic, i když shánění sponzorů je ta nejtěžší část“, dodává Zdeňka Koželuhová. Sdružení Kamarádi Uherský Brod z.s. vzniklo v roce 2011 na popud maminek pečujících o těžce postižené děti. Organizace sdružuje všechny, kteří chtějí pomoci při integraci sociálně a zdravotně znevýhodněných lidí do společnosti. Cílem a posláním organizace je uspokojení zájmů a potřeb osob pečujících a jejich svěřenců v zapojení do běžného života. K naplnění těchto cílů pořádá kulturní, sportovní a oddychové akce, které jsou určeny pro výše uvedené cílové skupiny, ale zároveň také pro širokou veřejnost.

www.fajr.cz

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x