Úča musí pryč

  • Datum konání: Čt 27. 02. 2020
  • Datum ukončení: Čt 27. 02. 2020
  • Čas konání: 19:00
  • Místo konání: Malá scéna Zlín
  • Vstupné:
Divadlo ZL

Dynamická komedie s překvapivými dějovými zvraty a brilantním slovním humorem, dotýkající se problému, který znají všichni rodiče, totiž základní školy. Hrají: David Prachař, Linda Rybová, Igor Chmela, Jana Janěková ml., Petra Špalková a Kristýna Frejová. Režie: Thomas Zielinski. Produkce: Divadlo Verze Praha. Délka představení cca 1:30 hod.

Není moc dynamických komedií s překvapivými dějovými zvraty a brilantním slovním humorem, jež se týkají problému, který znají snad všichni rodiče, totiž základní školy. Autor má dar odposlechnout reálné konflikty a zpracovat je do komických situací, odlišných typických charakterů a vtipně úderných replik, kde se rodiče rozhodně nešetří.

Hra se odehrává na podzim v 5. třídě základní školy, kde se sešlo pět rodičů dětí a očekávají jejich třídní učitelku. Emoce vřou, v prvním pololetí se známky dětí rapidně zhoršily, atmosféra ve třídě je špatná, navíc čekají děti po pololetí přestupové zkoušky na osmiletá gymnázia. Kdo za známky nese zodpovědnost? Samozřejmě učitelka! A proto je nutné ji ihned odvolat.

Učitelka však nedává svoji kůži zadarmo – nastaví rodičům zrcadlo a ukazuje se, že jejich děti jsou různým způsobem problémové a zdrojem nepokojů ve třídě.