Železná lady (digital)

  • Datum konání: Út 17. 04. 2012
  • Datum ukončení: Út 17. 04. 2012
  • Čas konání: 15.45
  • Místo konání: Golden Apple Cinema Zlín
  • Vstupné: 99 Kč
Kino ZL

VB - 2011 - (12) - 105 minut - Bioscop - biografický - titulky, Režie: Phyllida Lloyd, Hrají: Meryl Streep, Jim Broadbent, Richard E. Grant

BEZ KOMPROMISU …
Režisérka Phyllida Lloyd (Mamma Mia) natočila neuvěřitelně poutavý životopisný film o nejvýznamnější političce 20. století.

Margaret Thatcherová, neobyčejná a všestranná žena, která dokázala, že vysoká politika není jen výsadou mužů, se jako první žena  stala premiérkou Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Svým nekompromisním přístupem k politickému, ale i osobnímu životu, získala přezdívku Železná lady.

Film ukazuje Margaretino jedenáctileté působení v pozici předsedkyně britské vlády, její neústupnost a rozhodnost, ale i to, jakou cenu zaplatila za politický vliv a moc.
Volba obsadit do hlavní role Meryl Streep byla tou nejlepší, jakou mohla Phyllida Lloyd udělat. Její výkon v roli slavné ministerské předsedkyně je strhující, včetně napodobení Margaretina typicky charismatického hlasu. Také díky maskérům je Streepová od Thatcherové téměř k nerozeznání.
Do role Denise Thatchera obsadila režisérka skvělého Jima Broadbenta, který získal Zlatý glóbus a Oscara (Příběh jedné ženy).

Premiéra filmu je směřována, kam jinam, než k udílení Oscarů, protože za výkon Meryl Streep je očekávána minimálně nominace. Streep dosud obdržela 2 Oscary, je sedminásobnou držitelkou Zlatého glóbu, dvojnásobnou držitelkou ceny Emmy a mnoha dalších.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x