Saxána a Lexikon kouzel

  • Datum konání: Ne 22. 04. 2012
  • Datum ukončení: Ne 22. 04. 2012
  • Čas konání: 14.00
  • Místo konání: Golden Apple Cinema Zlín
  • Vstupné: 69 Kč
Kino ZL

ČR - 2011 - (0) - 90 minut - Film Europe - komedie, rodinný - Režie: Václav Vorlíček - Hrají: Petra Černocká, Jan Hrušínský, Helenka Nováčková, Jiřina Bohdalová, Petr Nárožný, Josef Somr, Jiří Lábus,Ota Jirák, Markéta Hrubešová

„Máš-li mamku čarodějku, dej si pozor, s čím si hraješ.”

Tři sta let po škole! Tak zněl ortel vynesený před mnoha a mnoha lety nad Saxánou, studentkou čarodějnické školy v Říši pohádek, která utekla do světa lidí za svou první láskou Honzou Bláhou. Saxána nyní žije normálním životem v krásné rodinné vile se svým manželem Janem, dcerkou Saxánkou, bláznivou tetou Irmou a strýcem Evženem. Na co ale úplně zapomněla, je půda skrývající tajemství o jejím předešlém čarodějnickém životě.

Právě toto maminčino tajemství náhodou objeví dcerka Saxánka, která se nenadálou souhrou okolností a své zvědavosti ocitne v kouzelné Říši pohádek plné trpaslíků, rarachů, draků, bazilišků, šotků a morkolabů. Na malou holčičku čekají neuvěřitelná dobrodružství neznámého světa, který se právě ocitl na pokraji zkázy. Odvážná Saxánka za pomoci svých nových pohádkových kamarádů rozplétá zamotaný svět pohádek, který se zlými silami snaží ovládnout komiksový gangster Crashman. Žákyni 2.B čeká nelehký úkol, jak se vypořádat se všemi nástrahami podzemní říše, přelstít komiksového gangstera a dostat se zpátky domů k mamince.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x