aArchitektura uvádí: Marek Štěpán – architekt

  • Datum konání: St 09. 05. 2012
  • Datum ukončení: St 09. 05. 2012
  • Čas konání: 19.00
  • Místo konání: Blok 12
  • Vstupné: 50 Kč / studenti 30 Kč
Přednáška ZL
Výjmečně ve středu 9. května v 19.hodin přivítáme ve Zlíně, v Bloku 12 brněnského architekta Marka Štepána. Marek Štěpán se se svým ateliérem odborné veřejnosti zapsal do paměti jako tvůrce sakrálních staveb, které se vyznačují klidem, pokorou a vyrovnaností. Přesto...

Výjmečně ve středu 9. května v 19.hodin přivítáme ve Zlíně, v Bloku 12 brněnského architekta Marka Štepána.

Marek Štěpán se se svým ateliérem odborné veřejnosti zapsal do paměti jako tvůrce sakrálních staveb, které se vyznačují klidem, pokorou a vyrovnaností. Přesto jsou velkolepé a mají neopakovatelnou atmosféru. Znalost církevních liturgií a historie se promítá do konceptů a forem jeho staveb a efekt je násoben použitím tradičních materiálů a soudobých detailů. Díky tomu jsou jeho stavby pozitivně vnímány jak architekty, tak farníky, což v poslední době nebývá u církevních staveb obvyklé. Stejná pokora a poctivost čiší i z jedné z posledních realizací – Obnovy lesoparku v Novém Lískovci v Brně.
Marek Štěpán má i jinou tvář. Drobným, ale významným projektem, který byl medializován je koncept svobodného domu Freedomku, který se seriově vyrábí a prodává. Jeho minimální avšak ergonomicky propracovaný prostor umožnuje plnohodnotné bydlení v přírodě, je nezávislý na energiích, je vybaven čističkou odpadních vod a stojí milion korun.
Marek Štěpán je příkladem architekta, který vnímá detail a má přesahy i v oblasti designu, navrhuje nábytek, který se sériově vyrábí.

aArchitektura vás zve na středeční setkání

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x