Juan

  • Datum konání: Út 08. 11. 2011
  • Datum ukončení: Út 08. 11. 2011
  • Čas konání: 19.00
  • Místo konání: Městské divadlo Zlín - Velký sál
  • Vstupné: 230 / 210 Kč
Divadlo ZL

Mozart/ Kluka/Moliére/ Veselý
Rockový muzikál podle Mozarta

Skupina: 1

Don Juan. Nejslavnější svůdník všech dob. Je drzý, neomalený, provokující, ale také galantní, velkorysý, náruživý, nezkrotný. Svými kousky provokuje nejen svého věčně nazlobeného sluhu Sganarela, ale všechny kolem sebe. Rád zkouší, kam až sahají hranice lidské morálky a neustále se snaží je překonávat.
Postava Dona Juana se objevuje ve světové literatuře už značnou řádku staletí. Podařilo se mu dokonce vklouznout i do ostatních umění jako je divadlo, hudba, tanec, malířství a další. Ale to stále není všechno. Juanovský archetyp je tak odolný, že plynule z umění přešel i do běžného života. Jen vzpomeňte kolik donchuanů jste za život už potkali…

Městského divadla Zlín Vám přináší rockový muzikál, který vychází z hudby W. A. Mozarta (z opery Don Giovanni) a z textu Moliérovy hry Don Juan. Scénář se opírá nejen o Mozartovy geniální melodie, ale také o nové překlady Mozartových árií, které skvěle přebásnil český písničkář a básník Jarek Nohavica.
Ovšem Mozart oblečený do rockového kabátku, který speciálně pro zlínské divadlo ušil brněnský muzikant Zdeněk Kluka, bude možná Mozart, jakého jste ještě neslyšeli. Navíc s živou rockovou kapelou!

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x