Zuzana Michnová a Oskar Petr & Petr Kalandra Memory Band + host: Vlasta Redl

  • Datum konání: So 10. 12. 2011
  • Datum ukončení: So 10. 12. 2011
  • Čas konání: 20.00
  • Místo konání: Gambrinus klub Mír Uherské Hradiště
  • Vstupné: 200 Kč (v předprodeji jen do 2. 12.) 250 Kč
Hudba ZL

Na koncertě proběhne křest nově vydávaného koncertního 2 CD původního tria MARSYAS. Kmotrem bude Vlasta Redl.

Po několikaleté koncertní pauze se zpěvačka a autorka písní Zuzana Michnová rozhodla k návratu na hudební pódia ve spojení s původním členem Marsyas, zpěvákem a skladatelem Oskarem Petrem. Oba se ve spojení s kapelou Petr Kalandra Memory Band se stálým hostem Jiřím Charyparem, rozhodli navázat na tradici původních Marsyas a oživit tak českou hudební scénu ve společném projektu s názvem: Zuzana Michnová A Oskar Petr & Petr Kalandra Memory Band. V rámci pokračujícího turné připomenou koncerty i osobnost předčasně zesnulého Petra Kalandry (*1950 až +1995).

V jednom koncertu tak zazní průřez tvorbou všech tří zakládajících protagonistů legendárních Marsyas. Uslyšíte ty nejzásadnější písně, které vás přenesou zpět do doby úplných začátků, zachycených na prvním albu „Marsyas“, které vyšlo nedávno v reedici, doplněné o bonusové CD, nahrané akusticky ještě v prapůvodním triu. Zavzpomínáme si společně na chvíle, kdy jsme díky dalším deskám a písním brali život „Jen tak“, a kdy jsme kolem sebe „V přítmí“ hledali „Kousek přízně“. Oskar zazpívá i sám a pak s kapelou prvotní věci trojice, jako jsou: Karolína, Dívka z plakátu, Záliv Žár a dojde i na legendárního Zmrzlináře.

Vše završuje Zuzana Michnová, která projde ve svém recitálu napříč svojí autorskou tvorbou: např. S Louisem, Sám ví líp, Za městem, Marsyas a Apollón nebo Země Bójů. Společně všichni zazpívají a zahrají věci jako: Břímě, Hrnek, Dopisy, Solnej Sloup a mnohé další. Koncert připomene písně Petra Kalandry v podání Míry Kuželky, jenž hlasově připomíná Petrův typicky podmanivý bluesový zpěv. Zazní ale především věci, které pro Marsyas napsali a sami hráli Oskar Petr a Zuzana Michnová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x