Ženitba

  • Datum konání: Po 12. 12. 2011
  • Datum ukončení: Po 12. 12. 2011
  • Čas konání: 19.00
  • Místo konání: Městské divadlo Zlín - Velký sál
  • Vstupné: 190 / 170 Kč
Divadlo ZL

Naprosto neuvěřitelná love story. Nikolaj Vasiljevič Gogol, 2 hod. 45 min., derniéra

Přestože premiéra hry Ženitba dramatika ukrajinského původu Nikolaje Vasiljeviče Gogola proběhla už před 168 lety v Petrohradě, je stále vděčnou součástí repertoáru mnoha světových divadel. Hry se silnou komediální situací, které dokážou postihnout lidské malosti a slabosti v obecnější rovině, se totiž neurodí každý rok.

Ženitba vychází z banální situace. Rázná dohazovačka Tekla má úkol: najít Agátě ženicha. Shodou okolností přivede k Agátě hned několik velmi bizarních nápadníků najednou. Jejich hašteření, s nímž se pokouší zaujmout Agátu a předvádí se před sebou navzájem, dokonale odhaluje jejich směšnost, malost a zakomplexovanost. Mezi nimi se ocitne svobodný mládenec, úředníček Podkolatov, kterého do námluv navíc tlačí jeho kamarád.

Na to, jak to s Agátou, jejími nápadníky, ale i se samotným Podkolatovem všechno dopadne, už musíte zajít do divadla. Kolotoč komických a groteskních situací, které nám Gogol předkládá, slibuje skvělé herecké výkony. Gogolovo známé a citované „Čemu se smějete? Sami sobě se smějete!“, které pronáší postava z jeho jiné, neméně slavné hry Revizor, lze bezpochyby vztáhnout i na Ženitbu.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x