O perníkové chaloupce aneb jenom jako

  • Datum konání: Po 26. 12. 2011
  • Datum ukončení: Po 26. 12. 2011
  • Čas konání: 14.30
  • Místo konání: Městské divadlo Zlín - Velký sál
  • Vstupné: 80 Kč
Divadlo ZL

Vlastimil Peška

Úspěšná pohádka s písničkami nejen pro nejmenší se na zlínské jeviště vrací po šesti letech.

Je to príma zahrát si!
Na co?
Na to!
Na koho?
Na babici s hroznou pecí!
Na chaloupku z perníku!
Na dětičky ve chlívku!

Ale jenom jako!

A teď se mnou zpívej píseň:
TO JE JENOM JAKO!
Když si hraješ na zloděje?
TO JE JENOM JAKO!
A na zlého čaroděje?
TO JE JENOM JAKO!
Když uvidíš na ulici
čerta s uhlím v nohavici?
TO JE JENOM JAKO!
Zkrátka, když tě někdo straší
či slibuje hrnek s kaší?
TO JE JENOM JAKO!

My však všichni dobře víme,
že se príma pobavíme,
když si pěkně zahrajeme!
Na co?

Na to?
Na koho?
Na babici s hroznou pecí!
Na chaloupku z perníku!
Na dětičky ve chlívku!

Ale jenom JAKO!

Přesně tak jako v písničce, která pohádku doprovází, tak se i v naší „Perníkové chaloupce“ bude všechno dít „jenom jako“ (ostatně v divadle je vůbec všechno „jenom jako“ – a přece doopravdy)… Pohádka začíná „jako“ na pouti u kolotočů a stánků s dobrotami. Tam uprostřed veselého dovádění vznikne nápad zahrát si pohádku. Která to bude? Je nasnadě, že u perníkových srdcí si všichni vzpomenou na pohádku O perníkové chaloupce. Brzo se doslova roztočí kolotoč legrace, písniček, ale i trochy toho napětí a strachu… Setkáme s Jeníčkem a Mařenkou, kteří se svému tatínkovi ztratí v lese, zabloudí, uvidí světýlko, dojdou k chaloupce z perníku, ve které žije Ježibaba s Ježidědkem. Hladoví začnou loupat perníček, jenže Ježibaba s Ježidědkem děti přistihnou a chtějí je upéct v peci. Že všechno nakonec dobře dopadne, o tom nemůže být pochyb. Místo dětí se upeče Ježibaba – ale jenom JAKO!

Autorem tohoto vtipného zpracování slavné pohádky se spoustou písniček, které divákům jistě uvíznou v paměti, je režisér, dramatik a hudební skladatel Vlastimil Peška, ředitel loutkového divadla Radost v Brně. Pohádka je velmi půvabná a slibujeme, že se dobře pobaví nejen děti, ale i jejich dospělý doprovod – zkrátka obecenstvo se smyslem pro hravost a humor.
Pohádku O perníkové chaloupce jsme v české premiéře uvedli už v roce 1998 a stala se diváckým „hitem“ Po časové odmlce jsme se ji rozhodli pro velký úspěch vzkřísit (s několika obměnami v obsazení) – bylo by přece škoda, kdyby nepotěšila další malý „dorost“. Zveme všechny, kdo se chtějí pobavit a chvilku se i strachovat o osudy ztraceného Jeníčka a Mařenky v černém lese, případně se naučit, jak se sedá na lopatu…

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x