Lucie Staňková: obrazy„na dřevě i hedvábí

  • Datum konání: St 18. 01. 2012
  • Datum ukončení: Út 28. 02. 2012
  • Čas konání:
  • Místo konání: Art Galerie Zlín
  • Vstupné:
Výstavy ZL

Život Lucie Staňkové (*1966) je spjat s Hradcem Králové. Dcera hradeckého malíře Jiřího Šindlera zde vystudovala Gymnazium J. K. Tyla ve třídě s výtvarným zaměřením, pak pokračovala ve studiu textilních technik na Vyšší uměleckoprůmyslové škole v Praze. Po ukončení studií žila a pracovala v Praze, zabývala se tkaním gobelínů, tapiseríí a paličkovanou krajkou později i malbou. V roce1995 se vrátila i s rodinou zpět, žije a pracuje ve svém domě na Novém Hradci Králové.

Založila zde „Atelier LABYRINT“, což je domácí podkrovní a v létě i zahradní výstavní prostor, kde pravidelně vystavují svá díla malíři, grafici, sochaři a fotografové hledající své vyjádření spíše v abstrakci. Jak ze samotného názvu vyplývá, jde o hledání a také setkávání nejen místních výtvarníků, ale i jejich přátel, galeristů i dalších příznivců. Spolupracuje také s interiérovými architekty a designéry.

V současnosti se věnuje především malbě. Na plátnech a deskách maluje olejem i akrylem, kombinuje také techniky malby na hedvábí s akrylovými barvami.

Je členkou Unie výtvarných umělců v Hradci Králové, pravidelně vystavuje v galeriích v Praze, Ostravě, Brně, Českých Budějovicích, Táboře, Poděbradech, Liberci, Hradci Králové, Pardubicích, Litomyšli, Olomouci a naposledy v ART GALERII PENSION v malé podhorské vísce Karlovice v Jeseníkách …

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x