Je třeba zabít Sekala

  • Datum konání: So 29. 10. 2011
  • Datum ukončení: So 29. 10. 2011
  • Čas konání: 19.00
  • Místo konání: Městské divadlo Zlín - Velký sál
  • Vstupné: 190 / 170 Kč
Divadlo ZL

Syrové drama o dobru a zlu kolem nás i v nás.

Jiří Křižan, r. Petr Veselý

Je třeba zabít Sekala je dramatickým a sugestivním příběhěm. Křižanův působivý filmový scénář přetavil do divadelní adaptace Martin Františák. Poprvé bude uveden na jevišti právě ve Zlíně v režii Petra Veselého.

Jsme v Protektorátu Čechy a Morava v roce 1943. Do malé obce přichází kovář a evangelík Jura Baran. Věří, že zde nalezne bezpečný azyl. Důvěru domácích, převážně katolických starousedlíků si však nezíská. Navíc statkáři v obci řeší naléhavý problém. Sekal, nemanželský syn z jednoho statku, využívá politickou situaci a udává gestapu majitele statků, aby se dostal snadno k jejich majetku. Nevyzpytatelná protektorátní moc mu dala křídla. Nikdo ze statkářů neví, kdo z nich bude dalším na řadě. Statkáři tuší, že existuje jediné řešení: je třeba zabít Sekala! Dříve, než bude pozdě. Ale kdo se této úlohy ujme? Jakou roli sehraje v jejich problému příchozí Jura Baran?

Díky kvalitám filmového scénáře Valacha Jiřího Křižana získal film Vladimíra Michálka zaslouženě nespočet ocenění u nás i v zahraničí. Věříme, že sílu a syrovost Křižanova příběhu pocítí i diváci našeho divadla.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x