VĚC MAKROPULOS

  • Datum konání: Čt 02. 02. 2012
  • Datum ukončení: Čt 02. 02. 2012
  • Čas konání: 10.00
  • Místo konání: Městské divadlo Zlín - Velký sál
  • Vstupné: 70 Kč
Divadlo ZL

Ah bože, kdybyste věděli, jak vám se lehko žije!, nesmrtelná detektivní komedie, Karel Čapek, 2 hod 30 min (včetně přestávky)

Věc Makropulos patří k nejslavnějším a nejhranějším českým hrám u nás i ve světě. Její slávu navíc podtrhla stejnojmenná opera Leoše Janáčka.

 

Děj se odehrává v roce 1922. Takřka staletý právní spor mezi rodinou Gregorů a Prusů o velký majetek – statek Loukov, se blíží k rozřešení. V poslední den soudního přelíčení se zničehonic do případu vmísí tajemná žena, slavná uhrančivá zpěvačka Emilia Marty! A právě ona svými informacemi, kde lze nalézt doposud neznámé důkazy o dědictví, zcela změní rozhodování soudu. Jak se však ukazuje, Emilii Marty nejde ani tak o vyřešení procesu, ale o něco zcela jiného, o něco, co rozhoduje o jejím životě. Najednou se stává tématem zkoumání a vyšetřování samotná osudová žena Emilia Marty – odhalování tajemství její minulosti vnáší do komedie detektivní zápletku. A souběžně s tímto pátráním ostatní postavy odhalují své charaktery.

 

Přes jistou vážnost tématu dlouhověkosti neztrácí Čapkova hra humor a napětí a označení konverzační komedie si plně zaslouží.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x