Hamlet podniká

  • Datum konání: Po 06. 02. 2012
  • Datum ukončení: Po 06. 02. 2012
  • Čas konání: 19.00
  • Místo konání: Kino Květen Zlín-Malenovice
  • Vstupné: 70 Kč
Kino ZL

Finsko - 1987 - (12) - 86 minut - titulky - Cinemart - tragikomedie, Režie: Aki Kaurismäki, Hrají: Kati Outinen, Elina Salo, Esko Nikkari, Kari Väänänen

Kultovní finský scenárista a režisér Aki Kaurismäki je znám, že ve své tvorbě zkoumá nespravedlivé sociální poměry z pohledu osob umístěných na okraji společnosti. Avšak v Hamletovi – v této moderní adaptaci Shakespearovy hry, diváky uvádí do světa mocných a ukazuje jeho odvrácenou tvář.

Film se drží poměrně přesne divadelní předlohy, přesto zde nenajdeme například Hamletův slavný monolog o bytí a nebytí. Svět moci a politiky je zachycen s ironií a citem pro absurditu. Film zasazený do současného Finska se zabývá rodinnými vztahy poznamenanými mocenskými vazbami. Hlavní hrdina, nezodpovědný floutek a netalentovaný básník, zdědí po smrti svého otce významný podíl ve firmě, kterou řídí jeho strýc. Čeká ho zkouška dospělosti podmíněná odhalením tajemství, které souvisí s rodinnou historií. Černobílý snímek je svou atmosférou a obrazovou koncepcí podřízen stylu filmu noir.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x