CHEMICAL BROTHERS: DON´T THINK

  • Datum konání: So 10. 03. 2012
  • Datum ukončení: So 10. 03. 2012
  • Čas konání: 19.30
  • Místo konání: Velké kino Zlín
  • Vstupné:
Hudba ZL

Japonsko/VB - 2011 - Aerofilms - hudební, Režie: Adam Smith, Nemysli. Nech to plynout. Koncertní film legendární elektronické formace Chemical Brothers.

„Don’t Think” je vůbec první projekt, který zachytil celé živé vystoupení Chemical Brothers ve filmové podobě, konkrétně jejich koncert v “japonském Glastonbury” – na Fujirock Festivalu, kde byli hlavními hvězdami. Režisérem filmu je dlouhodobý spolupracovník Chemical Brothers Adam Smith. Materiál byl natáčen na dvacet kamer umístěných nejen uprostřed stage, ale i přímo mezi fanoušky, aby tak dokonale zachytily jejich úhel pohledu a procítěné reakce provázející tuto jedinečnou show.

Smith naplno využil unikátního prostředí, v němž se festival odehrává, a v průběhu filmu sleduje jednotlivé fanoušky, když se rozhodnou opustit prostor před stageí a vydávají se do okolní přírody. Postupně do materiálu přimíchává avantgardní prvky a postupy magického realismu. Psychadelické vizuály tak opouštějí prostor pláten a obrazovek a podmaňují si volná prostranství festivalu. “Don’t Think” tak přestává být záznamem koncertu a stává se pestrým a obsažným dokumentem, který diváka doslova vtáhne do středu děje, jednoho z nejúchvatnějších živých psychadelických vystoupení, která kdy byla k vidění. Film se bude promítat v kinech po celém světě a nabízí tak divákům jedinečnou alternativu k okleštěným záznamům koncertů, které jsou k vidění na YouTube či na displayích mobilních telefonů.

“Don’t Think” byl natočen v neděli 31. července 2011 a je prvním koncertním filmem vůbec, v němž je použit skvělý Dolby 7:1 surround sound. O mixáž šitou na míru velkému plátnu se postarali sami členové Chemical Brothers. Předpremiérově bude film uveden ve dvaceti velkoměstech po celém světě 26. ledna 2012 a v premiéře pak 1. února 2012 ve více než pěti stech kinosálech dvaceti zemí celého světa. Producentem filmu jsou Marcus Lyall a Lee Groombridge pro produkční společnost Ridley Scott RSA Films ve spolupráci s ML Studio.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x