KOČIČÍ HRA

  • Datum konání: Pá 09. 03. 2012
  • Datum ukončení: Pá 09. 03. 2012
  • Čas konání: 19.00
  • Místo konání: Městské divadlo Zlín - Dílna 9472
  • Vstupné: 100 Kč / 150 Kč
Divadlo ZL

slavná tragikomedie o umění žít navzdory osudu, Motto: Věřím, že každý z nás nese v sobě svůj osud..., István Örkény, 2 hod. 15 min. (včetně přestávky)

Dárek v podobě květiny a zvýhodněného vstupné za sto korun si odnesou domů všechny dívky a ženy, které zavítají v pátek 9. března v 19 hodin do Dílny 9472 na tragikomický příběh dvou stárnoucích sester Kočičí hra. Městské divadlo Zlín chce alespoň touto symbolickou pozorností se všemi dcerami, maminkami, babičkami i prababičkami oslavit Mezinárodní den žen, který připadá na 8. březen.

Kočičí hra je hořkou komedií o naději, odvaze, chuti do života a potřebě lásky a citu v každém věku. Je jednou z nejslavnějších her druhé poloviny dvacátého století a je především východiskem pro herecký koncert zkušených hereček.
Dvě stárnoucí sestry: Erži a Gisela, toho prožily hodně. V jejich životních osudech se jako na projekčním plátně promítá bláznivé dvacáté století. Jedna žije v socialistickém Maďarsku, druhá emigrovala do Německa. Ač uzavřeny ve svých samotách zůstávají zároveň, i díky dopisů, neustále a nerozlučitelně spolu. Obě se často navracejí ke své minulosti, každá po svém, zatímco žít v přítomnosti pro ně není vůbec jednoduché.
Kočičí hra existuje dokonce ve třech podobách, jako filmový scénář, jako román i jako divadelní hra. Byla přeložena do mnoha jazyků a o její výjimečnosti svědčí i fakt, že na jevišti Národního divadla v Praze zaznamenala inscenace s Danou Medřickou v hlavní roli 403 repríz!

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x