Babičky

  • Datum konání: Pá 27. 03. 2020
  • Čas konání: 18:30
  • Místo konání: Městské divadlo Zlín - Studio Z
  • Vstupné: 320 Kč
Divadlo ZL
Divadlo Kampa, pořádá centrum Arkána. Tato hra je jako cop, upletený ze vzpomínek na naše babičky, prababičky, pra tři tečky...

Na některé nejde zapomenout a jiné jen probleskují naší pamětí.. Byly mladé, byly krásné, nešťastné i šťastné, osamělé i milované. Mozaika příběhů tří žen a jejich předků podbarvená autorskou hudbou Zuzany Dumkové.

Představení není ale jen o babičkách. Je především o předcích. Skládá se ze vzpomínek. Skutečné příběhy složily herečky do leporela života a znich dále poskládaly celou osu života ženy, kde nechybí dětství, dospívání, zralost, a stáří. Nejedná se o historii jedné rodiny, jde o rodinné linie všech třech hereček spletené dohromady v jeden příběh.

Toto téma je podle hereček důležité, protože často netušíme, co v sobě nosíme za vzpomínky, dědictví a archetypy. Žijeme, ale zcela chybí „paměti“, které by naše počínání a pocity vysvětlovaly. V dřívějších dobách, kdy se žilo pospolu, se lidé znali a také si vyprávěli příběhy. Dnes žije většina rodin vzdálena od sebe, a tak hledá každý své rodinné kořeny ve svém životě sám. A často složitě.

Představení je pro všechny dospívající a dospělé, které mají, nebo měli babičky.

V autorském představení hrají:

Nika Nováková, Vlaďka Kužílková, Zuzana Dumková

Režie: Vlaďka Kužílková

Režijní supervize: Iveta Dušková

Hudba: Zuzana Dumková

Kostýmní spolupráce: Dana Heroldová

Světelný design: Marek Menšík

Pohyb: Berrak Yedek

Produkce: Divadlo Kampa – Věra Veselá

PR: Tereza Nesytová

Grafický design: Nika Vacková

Fotografie: Johana Kužílková

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x