Baťův Památník zve na Den architektury

  • Datum konání: So 01. 10. 2022
  • Datum ukončení: Ne 02. 10. 2022
  • Čas konání: 10.00 - 17.00
  • Místo konání: Památník Tomáše Bati ve Zlíně
  • Vstupné: 0 Kč
Přednáška ZL

O víkendu 1. – 2. 10. je široká veřejnost zvána na pestrý program celorepublikového festivalu Den architektury do zlínského Památníku Tomáše Bati. Budete moci využít prohlídek zdarma, zavítat na zajímavé přednášky a projekci filmu. Velkým lákadlem je i speciální přednáška architekta, herce a spisovatele Davida Vávry.

Den architektury v Památníku odstartuje v sobotu 1. 10., kdy je od 10:00 do 17:00 otevřeno se vstupem zdarma. Od 16:00 se můžete těšit na přednášku Davida Vávry s názvem Ve stopách Jana Antonína Bati. Netradiční kreslenou formou se tak vydáte po stopách „šumných natáčení“ ve městech Batatuba, Bataypora a Bataguass vybudovaných v Jižní Americe a také po stopách jedinečného působení baťovského způsobu života na odlehlém kontinentu. Kapacita na tuto přednášku v Památníku je omezená na max. 100 účastníků. Od 17:00 navazuje v Infopointu Památníku projekce dokumentárního portrétu „První dáma české architektury“ věnovaný architektce, profesorce a významné osobnosti Aleně Šrámkové. Snímek zachycuje její životní dráhu spjatou s osudy realizovaných projektů a staveb. Kapacita na promítání je max. 70 diváků.

Program pokračuje nedělí 2. 10., kdy je Památník otevřen k prohlídkám se vstupným od 10:00 do 15:00. Od 16:00 je připravena přednáška na téma Jože Plečnik: Architektova cesta z Laibachu do Ljubljany, kterou přednese vedoucí průvodce Památníku Petr Hampl. Přednáška vám přiblíží stěžejní, i když méně známou činnost proslulého slovinského architekta v jeho rodné Lublani. Přednáška se uskuteční v Infopointu Památníku a max. kapacita je 50 posluchačů. Vstup na přednášku je zdarma.

Více informací včetně možnosti rezervace najdete na webu www.pamatnikbata.eu

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x