BEATLES SYMPHONIC

  • Datum konání: St 12. 02. 2020
  • Čas konání: 19:00
  • Místo konání: Filharmonie Bohuslava Martinů - KCZ
  • Vstupné: 490 Kč / 420 Kč / 360 Kč
Hudba ZL
Strhující výlet do hudební historie plné nezapomenutelných hitů Beatles čeká na všechny návštěvníky společného projektu kapely The Backwards s Filharmonií Bohuslava Martinů. Dvojnásobní vítězové světového Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003, kapela The Backwards, absolvovali za více než dvacet let své existence nespočet koncertních vystoupení po celém bývalém Československu, Evropě a vystoupili na několika turné v USA a rovněž v Africe. The Backwards se řadí k nejznámějším a nejvyhledávanějším kapelám revivalového zaměření na světě. Ve svém repertoáru mají na stovku skladeb svých slavných předchůdců.

Úspěch The Backwards netkví pouze v dokonale vypracovaném zvuku, ale velkou pozornost věnují také image, stage–looku, souhře a produkci. Pro znalce a muzikanty je současně nesmírně přitažlivé, že kapela pro co nejvěrnější zvuk používá stejnou hudební aparaturu a modely hudebních nástrojů kvalitních značek jako Vox, Rickenbacker, Gretsch, Höfner, Ludwig ad. Spojení tohoto bandu se symfonickým orchestrem ve skladbách, jež představí průřez celou tvorbou kapely Beatles, bude jistě zážitkem nejen pro hudební fajnšmekry, ale hlavně pro všechny milovníky této nestárnoucí hudby.

V unikátním koncertním programu, při němž se na jednom pódiu představí The Backwards společně s Filharmonií Bohuslava Martinů, zazní pestrý výběr z největších hitů legendárních liverpoolských „Brouků“. Pořad bude proveden pod taktovkou dirigenta Stanislava Vavřínka.

Yesterday, Penny Lane, Eleanor Rigby, All You Need Is Love, Yellow Submarine, Something, Let It Be, Hey Jude

THE BACKWARDS:
DALIBOR ŠTRONCER (John Lennon)
MIROSLAV DŽUNKO (Paul McCartney)
FRANTIŠEK SUCHANSKÝ (George Harrison)
DANIEL ŠKORVAGA (Ringo Starr)

FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
STANISLAV VAVŘÍNEK, dirigent

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x