Běh pro paměť národa 2021

  • Datum konání: Čt 20. 05. 2021
  • Datum ukončení: Ne 23. 05. 2021
  • Čas konání:
  • Místo konání: Staré Město, Zlín, Kroměříž
  • Vstupné:
Společenská ZL
Stejně jako hrdinové 20. století, ani organizátoři Běhu pro Paměť národa se v nepříznivé situaci nevzdávají. Proto se i letos v květnu po celé republice bude běhat, aby příběhy pamětníků 20. století zůstaly zachovány budoucím generacím. Běh pro Paměť národa se vrací do Starého Města a nově se bude konat i ve Zlíně a Kroměříži.
Běh pro paměť národa 2021

Ve Starém Městě a nově ve Zlíně a Kroměříži se o pořádání Běhu pro Paměť národa postará spolek Mysli Jinak a Post Bellum ve spolupráci s Gymnáziem Uherské Hradiště, Arcibiskupským zámkem a zahradami Kroměříž, městem Kroměříž, Běhy Zlín a Gymnáziem a Jazykovou školou s právem státní jazykové zkoušky Zlín.

Vzhledem k aktuální situaci neproběhne hromadný start jako v minulosti. Trasy budou připraveny v období od 20. do 23. května. Ve Starém Městě se běžci vydají po Cyrilometodějské stezce, ve Zlíně okolo Dřevnice a v Kroměříží úžasným prostředím Podzámecké zahrady. Opět budou připraveny trasy na 10 a 5 kilometrů a symbolický rodinný běh na 1 kilometr. Možná je i varianta „kdekoli“.

Připojit se k Běhu pro Paměť národa a získat podrobné informace lze na: www.behpropametnaroda.cz a ve FB událostech: Staré Město, Zlín, Kroměříž.

Pro Paměť národa se letos poběží jednotlivě nebo s rodinou na tratích, které budou připraveny od 20 do 23. května na 14 místech po celé republice. Všichni, kteří se vydají na trať za hrdiny 20. století, udělají dobrou věc nejen pro své zdraví. Přispějí také na další natáčení příběhů 20. století. Každý běžec má možnost věnovat symbolicky svůj běh osobnosti, která jej inspiruje. Běhá se za letce RAF, politické vězně nebo například inspirativní babičku.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x