Běh pro Život alias Šumická Bota 2020

 • Datum konání: So 19. 09. 2020
 • Čas konání: 13:30
 • Místo konání: Šumice
 • Vstupné:
Ostatní sporty UH
Máme zde již 4. ročník běžeckého závodu, na kterém jen díky tomu, že se jej zúčastníte, přispějete na pomoc těžce nemocnému dítěti. Připravujeme opět tři závodní tratě, a to 3 km, 10 km a 20 km, alias “skoro” půl marathon. Pojďte změřit své síly se svými známými nebo sousedy, a přihlašte se do závodu Šumická bota. Vybíháme v sobotu 19. září o půl druhé odpoledne, jak jinak než od Základní školy v Šumicích.

V minulých ročnících jsme díky vašim příspěvkům pomohli 6 dětem v různých těžkých životních situacích způsobených zdravotním stavem, a i v letošním roce chceme tuto tradici udržet. Výtěžek z běhu proto v letošním roce bude putovat do Uherského Brodu pro Nikolase, chlapce předškolního věku, který bojuje s nádorem mozku. Má za sebou již dvě operace hlavy a dva roky následné léčby tohoto zákeřného karcinomu. Více informací o Nikolasovi jsme zveřejnili zde.

Registrační formulář zde

Čekají Vás opět tři tratě, a to trasa 3 km, 10 km a 20 km (trasy v současné době připravujeme) + Vozíčkářské kolečko

Prezence registrovaných běžců (kontrola údajů a přidělení startovního čísla) je v den akce od 11:30 do 13:00 v prostorách školy, start závodu následuje od 13:30 před školou. 

Pozor, běžci kterékoliv tratě, kteří se do 13:00 nenahlásí u prezence závodu, nebudou z technických důvodů vpuštěni na trať. Děkujeme za pochopení.

Registrovaní běžci přijdou potvrdit svou účast a podepsat prezenční listinu v prostorách Dolní “Staré” hospodě, kde obdrží další informace k akci. Následně je běžcům k dispozici šatna místní tělocvičny, kde je možnost zanechat své osobní věci (neberte si s sebou cenné věci, jako organizátoři za ně neručíme). Po závodu je možnost se v tělocvičně osprchovat. žádáme závodníky z řad vozíčkářů o vyslání na prezenci svého zástupce, kterému vysvětlíme další postup. 

Co si vzít k prezenci: běžci musí pro kontrolu předložit doklad totožnosti opatřený fotografií (např. občanský průkaz, pas, jiný doklad) , poté obdrží startovní číslo a čip na měření času. Za účastníky závodu mladších 18 let předkládá doklad totožnosti i rodič nebo zákonný zástupce.

V průběhu akce zodpovídají za osoby mladší 18 let rodiče (zákonní zástupci).

Start závodů:

 • 13:30 – Trasa 20 Km (trasa 20km = 2 x trasa 10km)
 • 13:50 – Trasa 10 Km (trasa zde)
 • 14:00 – Trasa 3 Km
 • 14:05 – Vozíčkářské kolečko

Pro širokou veřejnost nabídneme občerstvení, pro děti připravujeme doprovodné aktivity. Vše ještě umocníme hudební produkcí.

Registrací do závodu Šumický běh získáte

 • přístup na mezinárodní závodnický webový portál, kde můžete kontrolovat, porovnávat a sdílet své výsledky online
 • měření času čipem
 • pamětní medaili
 • zajištěné občerstvení v průběhu i na konci závodu, šatna a sociální zařízení včetně sprch
 • za běh 20 km a 10 km trasy obdrží diplomy a věcné ceny první tři nejrychlejší běžci a běžkyně
 • za běh 3 km obdrží v každé kategorii diplom a věcnou cenu nejrychlejší 3 děti a z “dospělácké” kategorie nejrychlejší běžec a běžkyně 
 • vítěz vozíčkářského kolečka obdrží diplom a věcnou cenu

Způsoby úhrady startovného 250 Kč

 • prostřednictvím bankovního převodu od 10. 8., nejpozději pak do 13. 9 (přihláška zde). 
 • v hotovosti v Dolní (Staré) hospodě v Šumicích (č.p. 399) – od 17. 8. do 14. 9. do 18:00
 • platba v hotovosti v den akce při registraci: Startovné můžete zaplatit i v den konání akce při registraci. Z důvodu zvýšených nároků na organizaci toto startovné činí 350 Kč.

Kontrolu Vaší přihlášky (seznam běžců) a potvrzení platby najdete v odkazu zde. Vaše platba bude potvrzena do 5 pracovních dnů od jejího odeslání.

Přispěvek na běh můžete Besednikům poslat na účet číslo: 2101275117/2010 , var. symbol  2009 (na požádání Vám vystavíme darovací smlouvu).

V případě neuskutečnění závodu z důvodu hygienických opatření souvisejících s Coronavirem se startovné použije na zaplacení již vzniklých nákladů s během, a zbylá část bude věnována rodině, které je letošní běh věnován. Jako alespoň malou kompenzaci by dostal každý závodník se zaplaceným startovným pamětní medaili Šumického běhu pro život. 

GDPR

Všichni účástníci i návštěvníci závodu souhlasí s pořizováním fotogravického a video záznamu pro účely propagace a prezentace akce. V případě nesouhlasu prosíme nahlásit jméno u pořadatelů.

Další informace zveřejníme v průběhu srpna.

Na galerie z loňských ročníků se můžete podívat v odkazu zde a na předání výtěžku v zde.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x