Cestovatelská přednáška – Pavla Bičíková – Tajemná Barma

  • Datum konání: Út 19. 10. 2021
  • Datum ukončení: Út 19. 10. 2021
  • Čas konání: 17:00
  • Místo konání: Alternativa - kulturní institut Zlín
  • Vstupné: 50 Kč, studenti, senioři 30 Kč
Přednáška ZL

Během naší měsíční cesty jsme využili snad všechny dostupné dopravní prostředky. Cestovali jsme místními autobusy, vlaky, na lodi, na motorce, stopem i na kole. Vydali jsme se na několik „divokých“ treků, kde nebyla nouze o dramatické chvíle. Dostali jsme se do horských vesnic, kde lidé stále žijí tradičním způsobem života. I když jsme se s nimi často nedomluvili, vždy se nám snažili pomoci a přijali nás do svého domu. Zasvětili nás do tajů nošení vody, svého kuchařského umu, ale i přípravy svatby. Ukázali nám, k čemu se dá použít bambus, jak se vyrábí ruční papír, cigára, klobouky či slunečníky.

V údolích u jezer nás uchvátil „vodní svět“, kde lidé žijí v domech na kůlech. Zeleninu pěstují na plovoucích zahradách, jejich hlavním dopravním prostředkem je loďka a rybáři pádlují nohama. K nezapomenutelným zážitkům patří naše návštěva vesnic, kde žijí ženy s žirafími krky nebo s potetovanými tvářemi. Barma je země kontrastů.

Vstupné 50 Kč, studenti, senioři 30 Kč – možno zakoupit v Alternativě před akcí nebo v Městském informačním a turistickém středisku.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x