Den architektury v Památníku Tomáše Bati

  • Datum konání: So 30. 09. 2023
  • Čas konání: 10.00 - 18.00
  • Místo konání: Památník Tomáše Bati ve Zlíně
  • Vstupné: 0 Kč
Festival ZL

Pro letošní ročník festivalu Den architektury připravuje Památník Tomáše Bati ve Zlíně speciální prohlídkový den s bezplatným vstupem. Návštěvníci se mohou zúčastnit komentovaných prohlídek, při kterých uvidí nový exponát i výstavu k 90. výročí otevření Památníku. Milovníci architektury se mohou navíc těšit na doprovodný program.

Komentované prohlídky budou probíhat v každou celou hodinu; první prohlídka začne v 10:00, poslední v 15:00. Součástí interiéru jsou nově kapesní hodinky Tomáše Bati. V rámci prohlídky je ke zhlédnutí také výstavaPamátník Tomáše Bati 1933-2023“.

Od 16:00 se v Infopointu Památníku uskuteční přednáška historika umění Jakuba Potůčka na téma „Anatomie české funkcionalistické architektury.“ Přednáška, která se zaměří na období 20. až 40. let, vyjde z premisy, že novou estetiku přinesl až rozvoj moderních stavebních materiálů, technologií a dílců.

Na přednášku naváže v 17:00 projekce filmu představující dánského architekta a designéra Arne Jacobsena – „Arne Jacobsen’s Modern Denmark“ (s českými titulky).

Kapacita přednášky i projekce je omezena na 50 míst. Volné vstupenky na doprovodný program i komentované prohlídky se vyzvedávají v Infopointu Památníku (nám. T. G. Masaryka 2734 Zlín).

Více na www.pamatnikbata.eu

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x