Edukační program pro děti v Památníku T. Bati

  • Datum konání: Út 09. 08. 2022
  • Datum ukončení: So 20. 08. 2022
  • Čas konání:
  • Místo konání: Památník Tomáše Bati
  • Vstupné: 49 Kč (1 dítě do 15 let + 1 doprovod)
Ostatní ZL

Baťův Památník zve k návštěvám také rodiny s dětmi a příměstské tábory! Vedle stávajících komentovaných prohlídek je novinkou edukační program určený dětem předškolního věku a žákům prvního stupně. Hlavní osou programu s lektorkou je speciální pracovní sešit – komiks o historii Památníku.

Během letních prázdnin jsou dveře zlínského Památníku Tomáše Bati otevřeny také rodinám s dětmi. Aby si i ti nejmenší návštěvníci odnesli z prohlídky smysluplný zážitek, vznikly pro ně nově speciální prohlídkové trasy. Děti mohou poznat, jaký byl osud této výjimečné architektonické stavby, kdo byl Tomáš Baťa nebo František Lýdie Gahura, proč se Památníku říká „zářící krystal“ a další zajímavosti. S ohledem na charakter místa projdou děti společně s edukátorkou prostor Památníku a jeho bezprostřední okolí. Připravena je pro ně zážitková tvůrčí hra za využití hravých edukačních listů, od kterých se odvíjí poutavé a interaktivní úkoly.

Děti se mohou těšit na komiks a kreslení, prostorovou tvorbu nebo koláže v Infopointu Památníku, kde si užijí tvořivou dílnu v dětském koutku.

Kapacita edukačního programu je max. 20 dětí s doprovodem. Délka programu je 45 min. strávených v Památníku a 45 min. koncipovaných v Infopointu. Programem děti provede zkušená lektorka Památníku Tomáše Bati.

Nejbližší možné termíny: úterý 9. 8. 2022 v 9:00 a v 11:00, úterý 16. 8. v 9:00 a v 11:00, sobota 20. 8. v 10:00. Začátek programu je v Infopointu Památníku.

Edukační program v Památníku T. Bati je přes letní prázdniny ideální příležitost k návštěvě pro děti s rodiči či prarodiči nebo pro příměstské tábory.
S příchodem školního roku mohou program využít i školní skupiny – edukace je vhodná pro různé věkové kategorie dětí a různé typy škol; od mateřských škol po 1. stupeň škol základních.

Více informací: www.pamatnikbata.eu

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x