Koncert Filharmonie Bohuslava Martinů přinese pořad sestavený z děl velkých mistrů hudebního romantismu. Ranou fázi tohoto slohu přiblíží předehra k Egmontovi Ludwiga van Beethovena, jež se svého dokončení dočkala v průběhu roku 1810. Kompletní dílo, které sestává ze zmíněné předehry a následně několika orchestrálních i vokálně–instrumentálních kusů, bylo vyhotoveno pro stejnojmenné drama Johanna Wolfganga Goetha, významného německého básníka a zároveň skladatelova velkého obdivovatele.
Pozdní stádium hudebního romantismu bude reprezentovat Duet–Concertino pro klarinet a fagot Richarda Strausse, stěžejního představitele poslední generace evropských romantických skladatelů. Kompozice vznikla roku 1947, tedy pouhý rok před skladatelovým úmrtím, a je tedy vůbec posledním ryze instrumentálním dílem tohoto pozoruhodného umělce. V pozici sólistů se představí členové zlínské filharmonie Jiří Kundl a Michal Kubáč.
Na závěr koncertu zazní patrně nejznámější opus Hectora Berlioze, jedné z hlavních postav směru označovaného jako hudební novoromantismus. Svou pětidílnou Fantastickou symfonii, nesoucí podtitul Epizoda ze života umělcova, autor zkompletoval roku 1830, přičemž hlavním impulsem k jejímu zkomponování se stala neopětovaná láska k irské herečce Harriet Smithson. Díky do té doby nevídanému uplatnění programnosti v žánru symfonie, autorově zcela objevné instrumentaci a využití příznačných motivů zaznamenalo toto interpretačně náročné dílo okázalý úspěch a silně podnítilo množství jiných skladatelů.
Řízení Filharmonie Bohuslava Martinů se ujme její šéfdirigent Tomáš Brauner.