Fryštácká Retro Rally

  • Datum konání: So 19. 09. 2020
  • Čas konání: 08:00 - 16:00
  • Místo konání: Fryšták
  • Vstupné:
Ostatní ZL
Po roce opět ožije Město Fryšták veteránskou rally. V městečku, které leží kousek od Zlína, bude mít své centrum druhý ročník orientační soutěže pro historické automobily a motocykly, jež nese název Fryštácká Retro Rally.

Soutěž je organizována týmem Zlínského Veterán Car Clubu a také patří do portfolia akcí organizátora Barum Czech Rally Zlín. Účastníci soutěže se sjedou na náměstí Míru ve Fryštáku v sobotu 19. září 2020 mezi 8:00 a 9:30. První účastník se vydá na trať lehce po desáté hodině dopolední a cíl soutěže je naplánován kolem hodiny patnácté.

„První ročník byl úspěšný a chtěli bychom na něj navázat i letos. Největší novinkou je charakter tratě, když jsme pro letošní rok naplánovali osmičku. Soutěžní vozy a motocykly nebudou mít na náměstí pouze start a cíl, ale vrátí se zde zhruba v polovině závodu do časové kontroly a ke splnění několika hodnocených úkolů,“ sdělil ředitel soutěže Martin Bill.

Soutěž je vypsána pro automobily a motocykly starší 30 let, tedy nejmladší technika, která může být do soutěže převzata, musí být vyrobena před rokem 1990. Kapacita startovního pole je také omezena a to na 60 automobilů a 20 motorek. Bližší informace k organizaci soutěže a přihlášku najdete na webu www.zvcc.cz nebo v události na  Facebooku, jenž nese název soutěže.

Novinky se však netýkají pouze tratě, ale přijdou si na své i fanoušci a návštěvníci historické techniky, jak nám sdělil Martin Bill: „Dále jednáme o zapůjčení a vystavení autobusu Škoda 706 RTO, který ve svých dílnách zrenovovala Dopravní společnost Zlín-Otrokovice s.r.o. a také jej provozuje při nostalgických jízdách Zlínem. Návštěvníky jistě potěší, že jsme navázali spolupráci s kavárnou Lusso Caffe, která bude mít na náměstí stánek se skvělou italskou kávou.“ Pokud tedy vlastníte po dědečkovi či babičce nějakého veterána a chtěli byste jej vytáhnout z garáže na světlo světa, pak je tato akce určena právě pro vás. Na nejlepší z vás budou navíc vyhlášeni a jejich výkony oceněny cenami od partnerů rally. Samozřejmě můžete přijít na náměstí jen tak a prohlédnout si naživo automobily a motocykly, které známe jen z vyprávění a starých filmů.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x